Abonelik Sözleşmesi

 • Satın aldığınız ürün, teslimat şartları, abonelik süresi ve tahsil edilecek tutara dair detaylar bu dokumanda mevcuttur.
 • Kdv ve nakliye maliyeti görüntülenen fiyatın içine dahildir. Fintechtime, üç ayda bir (mevsimsel); Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında olmak üzere, yılda 4 sayı dergi yayımlanmaktadır. 1 yıllık abonelik kapsamında da 4 sayı gönderilmektedir.
 • Newsletter aboneliği ücretsizdir.
 • Abonelik bedelini havalenin belirtilen hesap numarasına ulaştığını belirlediğimiz an aboneliğiniz başlatılacaktır. Beş (-5-) iş günü içinde her hangi bir nedenle havalesi yapılmayan veya hatalı havale işlemlerin, abonelikleri iptal edilir. 1 yıllık abonelik başvuruları seçiminize göre satışta olan sayı veya yayınlanacak bir sonraki sayının gönderimi itibariyle başlamaktadır ve en son sayının gönderimi ile bitmektedir. Abonelik talebinizi onaylamanızla beraber aboneliğin yürürlüğe girdiği tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 • Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmemiz ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. Yapılan abonelik işlemine dair faturanız ilk derginiz ile birlikte gönderilecektir.
 • Abonelik bilgilerinde güncelleme ve değişiklikler için abone formunu doldurup [email protected] adresine bilgilendirme e-postası atabilirsiniz. Bir sonraki sayımızın verilen yeni bilgiler doğrultusunda gönderebilmemiz için en geç bulunan ayın 20’sine kadar yapılması gerekmektedir.
 • Fintechtime iptal işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket etmektedir. Buna göre süreli yayın aboneliğinizi, yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart göstermeksizin iptal ettirebilirsiniz. Aboneliğinize son verme isteğiniz; yazılı bildiriminizin bize ulaştığı tarihten itibaren 15 gün sonra yürürlüğe girer. İptalinize istinaden, ödediğiniz toplam abonelik bedelinin kaç sayıyı kapsadığı göz önüne alınarak her bir sayının abonelik birim fiyatı hesaplanır, aldığınız sayıların toplam fiyatı, abonelik ödemenizden düşülür. Geri kalan bakiye size aynı ödeme tipi olarak iade edilir.
 • Dergi kargo teslimi ve takip işlemleri vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden yapılmaktadır. Teslimat, anlaşmalı kargo firması aracılığı ile verilen bilgiler doğrultusunda adrese teslim yapılacaktır. Abonelik işlemine başlamadan önce talep ettiğiniz adresin dağıtım alanı içinde olup olmadığını sorgulayabilir ya da abonelik işleminden sonra adrese teslim edilmediği için aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında ikamet etmekte/bulunmakta ve/veya teslim edileceği adres Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında bulunmakta ise, ikamet ettiği/bulunduğu ve/veya teslim edileceği ülkenin söz konusu dergi/dergilerin alımı nedeniyle yasa, yönetmelik ve ilgili yasal düzenlemeleri uyarınca tahakkuk ettireceği gümrük vergisi, harç ve sair her türlü mali yükümlülüğü size ait olacak, dergi/dergilerin teslim edilebilmesi için talep olunacak tüm ödemeleri derhal ve aynen yerine getirilmelidir. Ayrıca adresiniz anlaşmalı olduğu kargo firmasının dağıtım alanının dışında kalmakta ise, tüm masraf ve bedelleri ödemeyerek veya anlaşmalı olduğu kargo firmamızın ilgili şubesinden tarafınızdan bizzat teslim alabilirsiniz. Bu durum hakkında anlaşmalı olduğu kargo firmamızı öncesinde bilgilendirmeniz gerekmektedir. Teslim edilemeyen dergi/dergilerin iade sebepleri tarafınıza bildirilerek, aynı sayı dergi/dergilerin tekrar gönderim yapılacaktır. Tekrar teslim alınamaması durumda aynı sayı dergi/dergilerin tekrar gönderim yapılmayacaktır. Teslim alacak kişinin farklı kişi/kuruluş olması durumunda teslimatın kabul etmemesinden Fintechtime sorumlu değildir. Teslim alacak kişi dergi/dergileri teslim aldığı anda kontrol etmekle ve dergi/dergilerin kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, dergi/dergileri kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur.
 • Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Fintechtime sorumlu değildir. Dergi/dergilerimizin tamamı, bir kısmı ve/veya dergiden elde edilen herhangi bir bilgi, yazılım veya hizmet değiştirilemez, kopyalanamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, türev niteliğinde çalışmalara konu edilemez, aktarılamaz veya satılamaz. Bu sözleşme ile satın aldığınız dergi/dergilerin yasa dışı amaçlar için ve/veya bu yasaklanan şekillerde kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmektesiniz. Aksi halde doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluk size ait olmakla beraber üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından Fintechtime’a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, Fintechtime’ın söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.
 • Kişisel ve iletişim verileri: Adı- soyadı, adres, telefon, e-mail bilgileri, iletişim ve müşteri memnuniyeti amaçları için kullanılmaktadır. Sitemiz üzerinden toplanan Kişisel Bilgileriniz ilke olarak, üçüncü kişilere satılmaz, kiralanmaz ya da başka amaçlar için kullandırılmaz ve siz bizzat aksini talep etmediğiniz sürece aldığınız ürün veya hizmetin gereğinin yerine getirilmesi veya devam ettirilmesi haricinde üçüncü kişilerle hiçbir suretle paylaşılmaz. Toplanan mali bilgileriniz de satın aldığınız ürün ve hizmetler ile ilgili satış süreci ve muhasebeleştirilmesi için kullanılmaktadır. Sitemizden bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) ve Tekmen Teknoloji ve bağlı olduğu Next Ventures grup şirketlerine verilmesini kabul etmektesiniz. Abonelik formu aracılığı ve paylaşacağınız bilgiler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde işlem görecektir.
 • Talep ve şikayetlerinizi adres, telefon ve e-posta adreslerine iletebilirsiniz.