Kış aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan atkılar da akıllandı.

Card Cutters tarafından tasarlanan yeni atkı, temassız ödeme özelliğine sahip. Böylelikle soğuk kış günlerinde markette ya da kahve sırasında ödemeyi yaparken montunuzun içinde cüzdan arayışına girmeniz gerekmeyecek; 30 Euro’ya kadar yapılacak ödemeleri atkınızın kenarında yer alan çip ile gerçekleştirmeniz mümkün olacak.

Henüz prototip aşamasında olan atkı için Card Cutters tarafından bir dizi saha araştırması yapıldı ve yılbaşı alışverişinde tüketicilerin canını en çok sıkan unsurlar ele alındı. Katılımcılar büyük çantalar taşımaktan, uzun kuyruklar beklemeye, kalabalık mağazalara kadar esasen kendilerinin de bir parçası olduğu dertleri sıraladılar. Ancak içlerinde en önemli olan faktör, çantanın içindeki cüzdanda saklı kartı bulmak idi.

Kış aylarında en kolay erişilebilen aksesuar olarak öne çıkan atkı da tam olarak bu nedenle Card Cutters tarafından tercih edildi. Katılımcılar da “kıyafetinizin hangi parçasında temassız ödeme özelliği görmek istersiniz?” sorusuna atkı yanıtını verdi.

Akıllı atkı satışa sunulduğunda tüketiciler için çok daha kolay ve erişilebilir bir ödeme, dolayısıyla daha az kuyruk beklemeyi mümkün kılacak. İşletmeler ise daha hızlı ilerleyen sıra sonucu birim zamanda daha fazla satışa ulaşacak. Ne var ki akıllı saatlerin bile henüz olgun bir pazar oluşturamadığı giyilebilir teknoloji ekosisteminde “atkıyla ödeme” gerçek senaryolarda nasıl performans gösterecek tahmin etmek güç değil.