Orta Doğu bölgesinde yeni bir mobil banka faaliyete girdi. Bank Clearly adıyla Birleşik Arap Emirliklerinde hizmet vermeye başlayan şirket, müşterilerine birer Visa kart veriyor ve tüm hesap açılışlarını birkaç saniye içinde, tamamen online olarak gerçekleştirebildiğini belirtiyor. Clearly açıklamasında “Bir bardak kahve yapana kadar, hesabınızı açabilirsiniz. İşlem bu kadar kolay” diyor.

Banka müşterileri faize yatırdıkları parayla gelir elde edebilecekler ve hak edilen faizi kaybetmeksizin paralarını çekebilecekler. Bank Clearly diğer bankaların ek hesap açılmasını talep etmelerine karşın, kendi hizmetlerinde daha fazla parayı aynı hesapta tuttukça daha yüksek oranda faiz ödemesi yapılacağına dikkat çekiyor. Kredilendirme, tasarruf hesabı, yatırım, ödemeler ve diğer standart bankacılık hizmetlerinin yanı sıra banka ayrıca yenilikçi hizmetleri, müşterinin tamamen kontrole sahip olduğu bir yolla hayata geçireceğini iddia ediyor. Ancak bu konuda detay verilmiyor.

Bankacılıkla ilgili bilinen her şeyi yıkıp tepeden tırnağa yeniden inşa edeceğini dile getiren Bank Clearly’nin heyecan dolu basın bildirisinde, tüm servislerin müşterilerle birlikte tanımlanıp şekillendirileceğinden bahsediliyor. Bankanın CEO koltuğunda Abu Dhabi Commercial Bank (ADCB) Strateji ve İnovasyon Grup Başkanı Mike Cunningham bulunuyor. Kurucu ekipte ise yine hem Arap Yarımadasından hem de Avrupa’dan deneyimli yöneticiler bulunuyor.