Borç yapılandırması hizmeti sunan Happy Money, düzenlediği D serisi yatırım turunda 70 milyon dolar fon elde etti.

Kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çeken tüketicilere kolay kredi hizmeti sağlayan Happy Money, 70 milyon dolar yatırım aldı. Birden fazla kredi kartına borcu olan ve ödeme sıkıntısı çeken kullanıcılara özel olarak faaliyete geçen Payoff isimli girişim, zamanla hizmet yelpazesini genişleterek “Happy Money” ismini aldı. İngilizcede “borcu sıfırlamak” anlamına gelen “Payoff” ismi ile anılmaya devam eden Happy Money, düzenlediği D serisi yatırım turunda 70 milyon dolar fon elde etmeyi başardı. Kazanılan yatırımın, kredi birlikleri ile kurulmuş ortaklıkların kapsamını genişletmek için kullanılacağı bildirildi.

Merkezi Kaliforniya’da bulunan fintech girişimi Happy Money için düzenlenen D serisi yatırım turu CMFG Ventures önderliğinde gerçekleşti. Kredi kartı borçlarının üstünü çizip yeni ve temiz bir ödeme planı oluşturmak isteyen tüketicilere özel geliştirilen Happy Money isimli girişimin yetkilileri, elde ettikleri yatırımı kullanıcılarına yeni çözümler sunmak için değerlendireceklerini bildirdiler.

Happy Score” isimli puanlama hizmeti geliştiren fintech girişimi, tüketicinin nakit akışını, mevduat hesaplarını, davranışsal ve psikometrik verilerini kullanarak kişiye özel mali değerlendirme yapıyor. Hesaplanan puan üzerinden kişiye özel borçlanma olanağı sağlanıyor.

Tamamlanan yatırım turu hakkında konuşan Happy Money kurucusu Scott Saunders, “Happy Money projesi için gerçekleşen bu başarılı yatırım turu, ‘Sad Money (Üzgün Para)’* karşısına ördüğümüz duvarı daha da güçlendiriyor. Gelecek, paranın akıllı biçimde değerlendirilmesiyle kurulur. Biz de bu amaca hizmet etme konusunda liderliğe oynuyoruz” açıklamasında bulundu.

Aldıkları toplam yatırım 140 milyon doları geçti

Happy Money girişiminin düzenlediği ve 70 milyon dolar yatırım toplamayı başardığı D serisi yatırım turuna önderlik eden CMFG Ventures’in Başkanı Brian Kaas, destekledikleri fintech firması hakkında konuştu. Happy Money girişiminin “yenilikçi yaklaşım” içeren finansal araç ve “insanların mutluluğuna odaklanan” hizmetler geliştirmeleri nedeniyle desteklediklerini açıklayan Kaas, kredi birlikleri ile ortak çalışmalarından da övgüyle bahsetti.

Fintech girişiminin; Alliant, First Tech ve Technology Credit Union ile kredi ortaklıkları bulunuyor. Hizmete açıldığından bu yana toplam 140 milyon dolar yatırım aldıkları belirtiliyor.

*Sad Money: Happy Money geliştiricileri, borca batık kişilerin durumu için bu tabiri kullanıyor.

Bankalararası B2B Çözümüne 12 Milyon Dolar Yatırım