Bitexen Teknoloji A.Ş., Blockchain Türkiye Platformu’nun platin Üyeleri Arasında Yerini aldı.

Bitexen Teknoloji A.Ş. blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması için çalışmalar yürüten Blockchain Türkiye Platformu’nun platin Üyeleri Arasında Yerini aldı. 

İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği yeni teknolojilerle, Türkiye’de FinTek sektöre öncü şirketler arasında yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş. , Bu teknoloji ile yeni dönem iş yapış biçimlerinin önündeki zorlukların giderilmesine yönelik bir paylaşım platformu oluşturmayı hedefleyen Blockchain Türkiye Platformu’na üye oldu. Platformun platin Üyeleri arasında aldıklarını belirten Bitexen Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem , “Akbank, Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Eczacıbaşı gibi sektöründe lider kuruluşların blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması, bilinirliği ve kullanımının artırılması önemli çalışmalara imza attığı Blockchain Türkiye Platformu üye olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Blockchain Türkiye Platformu ve Üyeleri Üyeleri ile birlikte blockchainin kullanımının çoğalması, faydalarının araştırılması ve önceliklerinin saptanması için çok önemli çalışmalarda bulunacağız ”dedi.

 

“Türkiye ilk sıralarda yer alıyor”

Dijital para alanında hacim olarak ilk sıralarında yer aldığını belirten Erdem, “ Türkiye’nin bu alandaki ve popüler dünyada ilgi görüyor. Dünyadaki tüm önemli borsalar Türkiye’ye yerleşmeye çalışıyor. Biz de Bitexen Teknoloji A.Ş. Türkiye hem de global arenada faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Önümüzdeki aylarda globalleşme adına uzun süre atacağız. Hem yurt dışı piyasasından pay almak de kullanıcı sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Yurt dışını ihraç ederek ülkemize katkı sunacağız ”diye konuştu.