FinTech girişimi Amani AI, İTÜ ARI Teknokent’in bünyesine katıldı.

Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarları için yapay zeka destekli teknolojisi ile esnek ve tamamen modüler bir kimlik doğrulama platformu oluşturma vizyonuyla kurulan FinTech girişimi Amani AI, İTÜ ARI Teknokent’in bünyesine katıldı.

Finansal teknolojiler alanında yapay zeka destekli çözümler sunarak uzaktan müşteri edinimini sağlamayı, müşterini tanı işlemlerini gerçekleştirmeyi (KYC), banka ve finansal kurumlarda iç ve dış sahtekarlığı azaltmayı, maliyetleri önemli ölçüde düşürmeyi ve müşteri deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Amani Al, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin teknoloji geliştirme bölgesi olan İTÜ ARI Teknokent’in bünyesine katıldı. Özellikle Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarları için esnek ve tamamen modüler bir kimlik doğrulama platformu oluşturma vizyonuyla hareket eden Amani Al, gerçekleşen bu iş birliğiyle kısa vadede teknoloji ekosisteminde büyüyerek güçlenmeyi hedefliyor.

Türkiye’de yüksek potansiyelli startupları bir araya getiren İTÜ ARI Teknokent’e dahil olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Amani AI Kurucusu Hamid Khan, “Türkiye’deki çalışmalarımızı hızlandırarak teknoloji alanındaki yatırımlarımıza devam etmeyi hedefliyoruz. Teknoloji, inovasyon ve girişimciliğin odağındaki İTÜ ARI Teknokent ile Türk FinTech ekosistemine de katkı sağlayacak pek çok farklı proje gerçekleştireceğimize inanıyorum” diye konuştu.