Ozan Elektronik Para, Visa’nın ‘Earnings Conference Call’ toplantısında gündem oldu.

Son kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal servislerle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Elektronik Para, Visa’nın ‘Earnings Conference Call’ toplantısında gündem oldu.

Her çeyrekte bir araya gelerek ilgili dönemi değerlendiren Visa, yılın son çeyreği için kazanımlarını anlattığı konferans (Q4 Earnings Conference Call) kapsamında 28 Ekim 2020’de bir araya geldi. 2020 yılında atılan tüm önemli adımların konuşulduğu bu toplantıda Visa CEO’su Alfred F. Kelly, Ozan Elektonik Para’dan bahsetti. Visa & Ozan iş birliği ile global para transferi için 2021 başında atılacak önemli adımların sinyalini verdi.

Konferansta sınır ötesi P2P’nin önemli potansiyele sahip bir Visa Direct kullanım örneği olduğunu ve bu çeyrekte anlamlı ilerleme kaydettiklerini belirten Alfred F. Kelly, global para transferine yönelik yenilikçi çözümleri ile 83 milyon nüfusa sahip Türkiye’nin en az dörtte birini hedefleyen Ozan Elektronik Para ürünlerinin çok yakında piyasaya gireceğinin altını çizdi.

Ar-Ge’sinin Türkiye’de yapıldığı ve Türkiye’den başlayarak global arenaya iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan “OZAN” Elektronik Para, İngiltere, Avrupa Birliği, ABD ve dünyanın farklı ülkelerinde hizmet vermek üzere gerekli altyapı çalışmalarını tamamlamak üzere.