İstinye Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisi Ataberk Özaydın’ın CEO’su olduğu makromusic uygulaması, 2 milyon dolar değerleme ile melek yatırımcı Ömer Erkmen’den ilk yatırımını aldı.

Uygulama sekiz ay önce hayata geçirilmesine rağmen 1.4 milyon indirilmeye ulaştı! Henüz 21 yaşındaki CEO Ataberk’in hedefi ise makromusic’i uluslararası bir marka haline getirmek.

İstinye Üniversitesi Yazılım Mühendisliği 1’inci sınıf öğrencisi Ataberk Özaydın’ın CEO’su olduğu ‘makromusic’ uygulaması, henüz sekizinci ayında 1.4 milyon indirmeye ulaştı. Tamamı üniversite öğrencilerinden oluşan 9 kişilik bir ekip tarafından kurulan ve müziğin sosyal medyası olarak anılan makromusic, melek yatırımcı Ömer Erkmen’den 2 milyon dolar değerleme ile ilk yatırımını aldı.

 

Müzik zevki aynı olan kişiler tanışıyor

Müzik zevki benzer olan ve aynı anda aynı müziği ya da podcasti dinleyen kişilerin eşleşip tanışabildiği bir uygulama olan makromusic, kullanıcıların favori sanatçı ve müzikleri hakkında paylaşım yapabilmelerine olanak sağlıyor. App Store ve Google Play Store’dan erişim sağlanan yerli girişim makromusic, en popüler uygulamalar kategorilerinde zirveyi zorluyor.

 

Hedef ‘makromusic’i global bir marka haline getirmek

Henüz 21 yaşında olmasına rağmen 4’üncü girişimine imza atan Ataberk Özaydın, yakın gelecekteki hedefleriyle ilgili “Bu yatırım son değil, yeni bir başlangıç! makromusic’i global bir marka haline getirmek istiyoruz. Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olmasını hedeflediğimiz makromusic’i, uluslararası bir sosyal eşleşme uygulaması haline getirmek istiyoruz. Başarılı olacağımıza inancımız tam” dedi.

 

“Her geçen gün büyüyen bir aileyiz’’

Her ay yüze yakın kişinin ekibe katılmak için başvuru yaptığını belirten Özaydın, ekip çalışmasının önemini ise şöyle anlattı:‘’Her zaman ve her yerde paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyduğum şey; ekip kültürümüz ve ekibimizin üniversiteli öğrencilerden oluşuyor olması. Her geçen gün büyüyen bir aileyiz. Birlikte çok fazla çalışırken aynı zamanda beraberken çok eğleniyoruz. Beraber vakit geçirmekten son derece memnun olduğum ekimizde benimle birlikte; Atakan Gülbahar, Aybars Göçerler, Altan Özlü, Arda Erem Karagöz, Naz Yüksek, Elif Taşyumruk, İlke Nida Özgün ve Zeynep Dündar yer alıyor.”