Çözüm yelpazesini genişletme kararı alan Vitel, stratejik iş ortakları arasına Cambium Networks’ü ekledi. 

İki firma arasında gerçekleştirilen distribütörlük anlaşmasına göre Vitel, uçtan uca iletişim teknolojileri çözümleri sunan Cambium Networks’ün ağ yönetimi yazılımları, Wi-Fi erişim noktaları ve kurumsal switch’lerinin satış, pazarlama ve entegrasyon projeleri faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Video gözetim ve CCTV projeleri için FIPS 140-2 onaylı, kalitesi kanıtlanmış geniş bir ürün portföyüne sahip Cambium Networks’ün, özelikle askeri ve kamu alanında  hayata geçirdiği bir çok başarılı proje bulunmakta. Global ölçekte faaliyet gösteren uzman bir ekibe sahip olan Cambium Networks, 7/24 müşteri destek hizmeti ile öne çıkıyor ve müşterilerinin iş taleplerini anında karşılıyor.

Vitel CEO’su Deniz Esiyok “Vitel olarak katma değerli distribütör kimliğimizle yıllardır bilişim sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Gelişen yeni teknolojilere ve iş gücüne yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor” dedi.

Cambium Networks gibi alanında uzman ve inovatif çözümler sunan sektör lideri bir firma ile stratejik iş ortaklığı yapmış olmaktan mutlu olduğunu kaydeden Eşiyok: “Cambium Networks geniş band kablosuz ürünler ve kurumsal Wi-Fi çözümleri segmentinde pazar payını hergeçen gün yükseltiyor.  İki firma arasında oluşturulan sinerji ile iş ortaklığımızın uzun soluklu olacağına    inancım tam. İki firma arasındaki stratejik iş ortaklığı ile ürün yelpazemizin genişlemiş olması,  dijital dönüşüm projelerinde bizi daha da dinamik bir yapıya kavuşturmuş olacak” şeklinde konuştu.

 

Veri Analizi Çağında Yapay Zeka Destekli Ağ Çözümlerine İlgi Artacak

Eskiden iş dünyasında mobilitenin ana gündem maddesi olduğuna dikkat çeken Deniz Eşiyok, “Artık bulut tabanlı uygulamalar daha çok öne çıkıyor. Bulut bilişimle uyumlu hareket eden, uç teknolojilerde çalışan yeni iş operasyonları ve uygulama türlerine güç sağlamak için; modern ağ iletişimi teknolojileri her geçen gün daha çok rağbet görüyor.  Çünkü veri analizi çağında, öncelikler değişiyor. İşletmeler veri yığınını doğru bir şekilde analiz edip kullanırsa verimlilik artırışı kaçınılmaz oluyor. Veri analizi çağında yapay zeka destekli ağ çözümlerine ilgi artacakBu noktada Cambium Networks çözümlerinin pazarda yoğun talep göreceğini tahmin ediyorum” yorumunda bulundu.

Cambium Networks Bölge Satış Müdürü Kristijan Fabina ise stratejik iş ortaklığı ile ilgili şöyle konuştu: “Dünya genelinde hizmet veren global bir organizasyona sahibiz. Artan pazar ihtiyaçları ve gelen talepler doğrultusunda odağımızı Türkiye pazarına çevirdik. Bu bağlamda konusunda uzman bir iş ortağı arayışı neticesinde Vitel ile el sıkışmaya karar verdik. Vitel’in katma değerli distribütör kimliği ile kablosuz teknolojiler ve ağ iletişiminde bilgi birikimi, uzmanlığı ve başarısı; Türkiye pazarında geleceğe umutla bakmamıza vesile oluyor. Ürün portföyümüz için çok doğru bir iş ortağı ile yol aldığımızı düşünüyorum. İki firmanın yarattığı sinerji ile Türkiye’de katma değer odaklı projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”