Bitpanda, üst düzey yönetici kadrosuna yeni bir ismi katarak Lindsay Ross’u İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne (CHRO) getirdi.

CHRO görevinde Lindsay, Bitpanda’nın en değerli varlığı olan ekip üyelerini yönetme konusunda önemli bir rol üstlenecek ve personel görevleri, şirket içi iletişim ve ofis alanları ile Bitpanda’nın kısa ve uzun vadeli iş hedeflerine ulaşması için ihtiyaç duyduğu önemli etkenleri planlamak ve yürütmek dahil olmak üzere Bitpanda’nın küresel İK işlevlerinin her alanından sorumlu olacak.

Start-up evresinden milyarlarca dolar değerinde şirketler haline gelen çok uluslu şirketlerde 10 yılı aşkın deneyime sahip Lindsay’nin çok yönlü iş geçmişi; yöneticilik ve uzmanlık görevlerinin geniş kapsamlı bir birleşimini içerirken, Lindsay, önceki görevlerinde yüksek performans ve çeşitliliğe sahip, amaca yönelik iş kültürleri oluşturmaya yönelik stratejiler geliştirip uyguluyordu. Bitpanda’ya katılmadan önce MessageBird ve Adyen gibi teknoloji devlerinin yanı sıra Tommy Hilfiger ve ana şirketi PVH Corp bünyesinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Lindsay, bu şirketlerin insan kaynakları operasyonlarını dönüştürerek büyümelerine yardımcı oldu.

 

Bitpanda Kurucu Ortağı ve CEO’su Eric Demuth, konu hakkında şunları söyledi: “Şirketin vizyonuna inanan, hızlı büyümeyi anlayan, enerjisi ve empatisi doğru seviyede olan doğru CHRO’yu bulmak için uzun süre çalıştık. Bu özelliklerin hepsine sahip olan Lindsay’in İnsan Kaynakları Genel Müdürümüz olarak Bitpanda’nın başarısını yetenekli ekibimizin gücünün ve derinliğinin sürdüreceği yönündeki görüşümüzü pekiştirdiğini görmekten mutluluk duyuyorum. Lindsay’in, Bitpanda’nın rakiplerinden ayrılmasına ve yüksek performanslı ekiplerimizin başarısına değerli stratejik katkılar sağlayacağına olan inancımız tam.”

Bitpanda CHRO’su Lindasy Ross ise şunları söyledi: “Bitpanda’ya ve daha geniş anlamda finans teknolojileri sektörüne katılmak benim için heyecan verici. Tanışma fırsatı bulduğum son derece yetenekli, çeşitli ve azimli çalışanlardan şimdiden etkilendim ve amaca bağlılık, yüksek performans ve inovasyondan güç alan harika bir şirket kültürünün olduğunu hissedebiliyorum. Küresel genişlememizin bir sonraki aşamasına geçip önümüzdeki sınırsız fırsatları değerlendirerek yatırım dünyasını demokratikleştirirken, gelişimimi Bitpanda ile birlikte sürdürmeyi amaçlıyorum.”

Bitpanda Türkiye ve MENA Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz ise bu atamaya dair Türkiye organizasyonları perspektifinden şöyle konuştu: “Bitpanda’nın Türkiye’deki ofisinde mevcut pazarlama, uyum ve destek birimlerine ek olarak, ürün ve operasyonel fonksiyonlar kapsamında da ekibimize yeni arkadaşlar eklenecek. Türkiye inanılmaz derecede güçlü ve çeşitli bir yetenek havuzuna sahip ve bu bölgedeki büyüme fırsatları bizi fazlasıyla heyecanlandırıyor. Bitpanda’ya katılmak isteyen adaylardan son derece yüksek düzeyde bir ilgi gördük, bu da güvenilir bir marka ve arzu edilen işveren olarak ne kadar iyi konumlandığımızı gösteriyor. Türkiye’deki kullanıcılarımıza daha geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmak için çalışırken, İstanbul’daki ekibimizi de güçlendirmeye devam edeceğiz. Lindsay’in rehberliği ve hızlı büyüyen teknoloji firmalarının gelişimi hakkındaki derin tecrübesi kesinlikle bunu başarmamıza yardımcı olacaktır.”

 

Geçtiğimiz yıl Fransa, İspanya, Türkiye, İtalya ve Polonya’da başarıyla faaliyete geçen Bitpanda, İstanbul’a ek olarak Madrid, Barcelona, Londra, Paris ve Berlin’de teknoloji merkezleri ve ofisleri açmak üzere Avrupa’daki yeni pazarlara genişlemeyi amaçlıyor.