Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketinden biri olan Apsiyon, rotasını yurt dışına çevirdi. Apsiyon, 2022 yılında Batı Asya ülkelerine açılmayı hedefliyor.

2021 yılını yüzde 50’nin üzerinde bir büyüme ile kapatmayı hedefleyen Apsiyon, büyüme stratejisi doğrultusunda, 2022 yılında en az iki Batı Asya ülkesinde faaliyet göstermeyi hedefliyor.

“Aksiyonlarımız bize başarıyı getiriyor”
Pandemide değişen ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirdikleri Site Panosu, Komşum Var, Sayaç Okuma ve Faturalandırma, Sayaç Muayene, Tesis Panosu ve Online Rezervasyon Sistemi gibi çözümleriyle 2021 yılında istikrarlı büyümelerini sürdürdüklerini söyleyen Apsiyon CEO’su ve Kurucu Ortağı Kudret TÜRK; “Büyümemizi ve başarımızı, sektörün ihtiyaçlarını çok iyi okumaya ve doğru zamanda doğru alana yatırım yapmaya bağlıyoruz. Güçlü teknolojik altyapımız ve Ar-Ge Ekibimizle çok hızlı aksiyon alabiliyor ve anlık olarak proje geliştirebiliyoruz. Bu aksiyonlarımız ise bize başarıyı getiriyor” dedi.

 

Büyüyen ekiple yeni hedef yurt dışı
Apsiyon olarak kuruluşlarında belirledikleri ilk ve en önemli hedeflerden olan 1 milyon konuta ulaşmayı bu yılın ikinci çeyreğinde başardıklarını aktaran Kudret TÜRK, 3 kişiyle çıktığımız yolculuğumuza bugün 163 kişilik uzman ve dinamik ekibimizle devam ediyoruz. Ekibimizi her geçen gün büyütüyor, büyüyen ekibimizle yeni hedefler belirliyoruz. Belirlediğimiz en önemli yeni hedeflerden biri de yurt dışına açılmak. Büyüme stratejilerimiz doğrultusunda 2021 yılını da yüzde 50’nin üzerinde bir büyüme ile kapatacağız” dedi.

 

“Yurt dışındaki yerel partnerler aracılığıyla büyümeyi hedefliyoruz”
Batı Asya ülkelerinde, toplu yaşam alanlarında kalite standartlarını oturtmak, denetimi güçlendirmek ve ödeme altyapısını en pratik şekilde dijitale çekmek amacıyla Apsiyon’un talep edildiğini aktaran Kudret TÜRK; “2022 yılında portföyümüze katılacak bu Asya ülkelerinde ivme kazanan inşaat ve modernleşen gayrimenkul sektörlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Apsiyon’un kritik bir çözüm olacağını düşünüyoruz. Yeni katılacak ülkelerde lisans vermeyi planladığımız yerel partnerler aracılığı ile büyümeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Potansiyel hedef Türkiye’deki portföyün yarısı
Türkiye’nin vizyonunda ilerleyen en az iki Batı Asya ülkesinde hem kamu hem de özel sektörden temsilcilerle Apsiyon ile ilgili görüşmelere hız verdiklerini belirten TÜRK, “Yeni ülkelerde operasyon tarafında Yazılım ve Müşteri Destek Departmanlarımızı koşullara göre ya bizzat ya da partnerlerimiz üzerinden kurgulayacağız. Planlarımız kapsamındaki ülkelerde Türkiye’deki portföyümüzün yarısı olan 600 bin konut potansiyel olarak bulunuyor. Büyüme hedeflerimiz dahilinde yaptığımız bu atılımımız, bizim için büyük bir sıçrama olacak. Yeni yıl için heyecanımız dorukta” dedi.