AppsFlyer, bu iş birliği kapsamında, Privacy Cloud’un gelişmiş homomorfik şifreleme uygulamaları için gerekli olan hesaplamaları hızlandırmak amacıyla Intel’in Intel Xeon platformununun kriptografik hızlandırma özelliğinden yararlanacak.

AppsFlyer Privacy Cloud, birden fazla kurumun verilerini, iş mantıkları ve şirket içi yönergeleri ile Toplu Gelişmiş Gizlilik (AAP), Toplu Dönüşüm Modelleme (ACM), Veri Temizleme Odaları, gizliliği koruyan kriptografik çözümler, tahmine dayalı analitik dahil olmak üzere güvenlik odaklı birçok teknoloji yığınından yararlanan gizlilik gereksinimlerine göre bir araya getirmesine olanak tanıyor. AppsFlyer, bu iş birliği kapsamında, Privacy Cloud’un yüksek performanslı gelişmiş homomorfik şifreleme (HE) uygulamaları için gerekli olan hesaplamaları hızlandırmak amacıyla Intel’in 3. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® platformununun kriptografik hızlandırma özelliğinden yararlanacak.

AppsFlyer Privacy Cloud, son kullanıcıların, internete bağlı herhangi bir cihaz üzerinde; uygulama mağazası, tarayıcı, işletim sistemi ya da hangi platformda olduğu fark etmeksizin veri gizliliğini de ön planda tutarak kullanıcı deneyimini iyileştiren yenilikçi bir açık kaynak çözümdür.

Privacy Cloud kullanan platformlar, uygulama mağazaları, reklam ağları ve uygulama geliştiriciler iş mantıklarına, gizlilik yönergelerine ve teknoloji yığınlarına dayalı olarak kendi Özel Bulut Uygulamalarını (PCA) tanımlayabilecekler.

 

Yeni ve güçlü bir teknik olan Homomorfik şifreleme (HE), uçtan uca şifreleme yoluyla özel ve hassas veriler üzerinde hesaplama ve iş birliği sağlamak için kullanılıyor. Verilerin şifresini çözmeye gerek kalmadan özel veri hesaplamasına izin veren gelişmekte olan bir şifreleme tipi olarak öne çıkıyor. HE, kurumlara her zaman şifrelenmiş veriler üzerinde hesaplama yapılmasını sağlayarak gelişmiş veri gizliliği yetenekleri sağlıyor. HE, aynı zamanda geliştiricilere ve markalara, son kullanıcıların veri gizliliğinden ödün vermeden kurumlar arasında iş birliği yapmak ve iç görü kazanmak için alternatif bir yol sunuyor. Intel’in platformu ise bu noktada, uçtan uca veri şifrelemeyi desteklemek konusunda performansı artıran özellikleri ile öne çıkıyor.

AppsFlyer ve Intel’in yatırım yapacakları bu uzun vadeli ekosistem iş birliği ile AppsFlyer geniş çapta kullanılabilir hale geldiğinde, Privacy Cloud veri temizleme odalarının parçalarını, geriye dönük uyumluluk arayüzlerini koruyan “sıfır güven” odaklı bir şifreleme çözümüne dönüştürecek.

AppsFlyer CEO’su ve Kurucu Ortağı Oren Kaniel, “AppsFlyer Privacy Cloud, müşterilerimize sunduğumuz değer teklifimizin ve şirket olarak gelecek vizyonumuzun sıradaki adımıdır. AppsFlyer’ın sektördeki benzersiz konumu bize ekosistemde bu büyük değişimleri hayata geçirme sorumluluğunu da veriyor. HE gibi kriptografik çözümler, gizlilik odaklı ölçümleme için ileriye doğru atılmış önemli bir adım olarak markaların iç görü elde etme biçiminde devrim yaratabilir. Müşterilerimiz ve tüm ekosistem için bu teknolojiyi gerçeğe dönüştürmek üzere Intel ile çalışmaktan dolayı son derece heyecanlıyız” şeklinde konuştu.

Intel Özel Yapay Zeka ve Analitik Birimi Genel Müdürü Nir Peled, “Homomorfik şifreleme, AppsFlyer’ın ortaklarının ve müşterilerinin çok yüksek bir kullanıcı gizliliği standardını korurken değerli iç görüler edinmelerini sağlayacak yeni ve güçlü bir araçtır. AppsFlyer ile olan iş birliğimiz ise, veri gizliliğini odağına alan bir bilgi işlem endüstrisinin geleceğine doğru atılmış önemli adımdır” dedi.