Microsoft’un GrowthX Accelerator Programı’nın ilk dönem mezunlarından olan BARAKATECH, Uzaktan Müşteri Edinimi ve Super App ürünleriyle MEA Bölgesi’nde proaktif olacak…

BARAKATECH Microsoft’un Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi’nde faaliyet gösteren şirketleri teknoloji, pazar erişimi ve mentorluk alanında güçlendirmek amacıyla Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) ile hayata geçirdiği GrowthX Accelerator programını tamamladı. GrowthX Accelerator ile B2B modelde çalışan start-up’ların yeni küresel dijital ekonomide büyümelerine katkı sağlanması hedefleniyor. BARAKATECH, 3 aylık süreç boyunca programın Kurumsal Uyumluluk Partnerleri Etihad Airways, Unilever, Flow, Akbank, KPMG ve IKEA ile iş birliği içinde çalışarak kurumların karşılaştığı zorlukların giderilmesini sağlayacak teknolojik çözümler geliştirdi.

BARAKATECH Yönetim Kurulu Başkanı Tuna Orbay programla ilgili olarak; “MEA Bölgesi’nde proaktif olmak için bu önemli bir fırsattı, programa katılmak hem mentorluk alma hem de network’ümüzü genişletme anlamında çok verimli geçti. Önümüzdeki dönemde ihracatımızı yüzde 100 artırmayı hedefliyoruz. Bu program da bizi bu hedefe bir adım daha yaklaştırdı” dedi.

BARAKATECH, mobil finansal servisler, super-app platformları NFT pazaryeri çözümleri, sabit değerli coin gibi blok zinciri çözümleri ve yeni nesil FinTek mikro hizmetleri ile sektörde fark yaratıyor. Geleneksel yazılım geliştirme şirketlerinden farklı olarak BARAKATECH şirketlerin FinTek’e dönüşümünde ihtiyaç duydukları bütünleşik finansal çözümleri uçtan uca paket olarak ya da API / servis şeklinde sunarak şirketlere zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Tuna Orbay, Çağatay Karabulut, Erdem Lafçı ve Ali Işık tarafından Ankara’da kurulan şirket 2021 yılında Boğaziçi Ventures’dan 500.000 dolar yatırım almıştı.