“Finansmana Erişim” teması altında gerçekleştirilen Speed Mentoring Day etkinliğinin ikincisinin de sponsorluğunu üstlenen TurkNet, teknoparkların finansman ihtiyacı konusunda hem yatırım kararı veren hem de yatırım alan bir firma olarak deneyimlerini aktardı.

15 Haziran’da Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde “Finansmana Erişim” teması altında gerçekleştirilen Speed Mentoring Day etkinliğinin ikincisinin de sponsorluğunu üstlenen TurkNet, teknoparkların finansman ihtiyacı konusunda hem yatırım kararı veren hem de yatırım alan bir firma olarak deneyimlerini aktardı.

Teknoloji üretimi konusunda büyük bir potansiyele sahip olan Türkiye’nin, bu alanda istenilen noktaya gelmesinde çok önemli bir rolü olan üniversite ve teknoparkların, faaliyetlerini daha etkili biçimde sürdürmeleri için en üst seviyede internet altyapısına kavuşmaları adına sektörün bu kurumları daha fazla desteklemesi gerekiyor.

Diğer yandan Türkiye’den ihracatın toplamı içinde teknolojinin payı, son dört yıl içinde %3,5’ten gerileyerek %2,7 seviyesine indi. Bu durum birden fazla etkene bağlı olsa da; Türkiye’de özellikle Teknopark ve üniversitelerin yeterli altyapıya sahip olmamasının payı büyük. Fiber altyapı konusundaki eksiklerin giderilmesi; teknolojide inovasyon yaratan kurumların küresel rekabette daha başarılı olmasına yardım edecek.

 

Teknoparkların ve girişimcilerin finansman ihtiyacına tam destek

Teknoparklara altyapı yatırımlarını sürekli artıran Türkiye’nin yeni nesil telekom operatörü TurkNet, teknolojinin kalbi olan bu kurumların yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda sponsorluğunu üstlendiği, teknoloji geliştiren ve üreten firmaları destekleme vizyonuyla YTÜ Yıldız Teknopark’ta düzenlenen Speed Mentoring Day etkinliğinin ikincisi 15 Haziran’da Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde “Finansmana Erişim” teması altında gerçekleştirildi.

Etkinlik, finans, sermaye gereksinimleri, alternatif finansman yöntemleri, yatırım ve yatırım alma süreçleri, yatırımcı sunumu, yatırımcı bulma gibi konular üzerinde tecrübeli girişim sahipleri, yatırım almış girişimlerde çalışmış girişimciler, yatırımcılar, kurumsal şirketlerde finans konusunda üst birimlerde çalışmış yöneticiler ile bu alanlarda mentorluk ihtiyacı olan YTÜ Teknopark girişimlerini bir araya getirdi. TurkNet’ten CFO Yusuf Ertaç, CCO Burçak Pakyılmaz ile şirketin yatırımcı ortağı Re-Pie yetkilileri hem yatırım kararı veren hem de yatırım alan bir firma olarak bu alandaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.

 

YTÜ Yıldız Teknopark olarak girişimcilerin ihtiyaçlarını analiz ederek firmalarımıza her konuda destek veriyoruz!

YTÜ Yıldız Teknopark Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi Müdürü DR. Ebru Çetinkaya şunları aktardı: “YTÜ Yıldız Teknopark Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi Müdürü Dr. Ebru Çetinkaya şunları aktardı: “YTÜ Yıldız Teknopark olarak öncelikle girişimci firmalarımızın ihtiyaçlarını analiz ederek girişim yolculuklarında destek olabileceğimiz her konuda faaliyetlerimizi planlıyoruz. Satış ve pazarlama ihtiyacına yönelik olarak başlattığımız Speed Mentoring Day etkinliğini, bugün, finansmana erişim ihtiyacı ile devam ettirmekteyiz. Girişimci firmalarımızın katma değerli ürünler geliştirmeleri için en önemli konularının başında gelen finansmana erişim konusunda, alanında uzman çok değerli mentorlarımız ile girişimcilerimizi bir araya getirerek deneyim aktarımına aracılık etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu süreçte; TurkNet’e, girişimcilik ekosistemine olan desteği ve motivasyonu için ayrıca teşekkür ediyoruz.”

 

TurkNet olarak Teknolojinin kalbi olan Speed Mentoring Day’de yer almaktan mutluluk duyuyoruz

Turknet’ten CFO Yusuf Ertaç şunları aktardı: “TurkNet olarak; teknopark firmaları gibi yenilikçiliğe inanan, geliştiren, oyunu değiştiren ve girişimci ruhlu bir teknoloji firmasıyız. Değişimin öncüsü teknoparklar ile Gigabit hızında özgür ve yeni nesil bir dünyada geleceğin internetini kuralım istiyoruz. Mevcut durumda 9 ilde 19 teknoparkta aktif fiber altyapımızla hizmet verirken, 2023 sonunda 21 ilde toplam 46 teknoparkta hizmet vermeyi hedefliyoruz. TurkNet olarak en hızlı ve en iyi interneti teknoparklara sunmaya çalışırken bir yandan da girişimci firmaları dinliyor ve bu uzun teknoloji yolculuğunda onların yanında olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda; Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından düzenlenen ve TurkNet olarak sponsorluğunu üstlendiğimiz Speed Mentoring Day etkinliğinin 2.’sinde de yerimizi aldık. Teknolojinin öncüsü Teknopark firmaları ile birlikte teknolojinin kalbinde yer almaktan TurkNet olarak mutluluk duyuyor, bize bu imkanı sağlayan YTÜ Yıldız Teknopark yönetimine teşekkür ediyor ve bu yolda onlara destek vermek adına daha çok çalışıyoruz.”