İşletmelerin, tüm bankaların sanal POS’larını, anlaşmalı ödeme/e-para kuruluşlarını ve alternatif ödeme yöntemlerini tek merkezden yönetmelerini sağlayan ödeme geçidi Craftgate, Shopify ile gerçekleştirdiği iş birliğini duyurdu.

Craftgate’in Shopify entegrasyonu kapsamında; Shopify altyapısını kullanan işletmeler de diledikleri banka, birçok ödeme ve e-para kuruluşunun yanı sıra yurt dışı ödeme kuruluşlarıyla da anlaşma yapabilecekler. Bu sayede finansal özgürlük kazanarak maliyetlerini düşürebilecek ve verimliliklerini artırabilecekler.

Bu iş birliği ile, Shopify altyapısını kullanan işletmelerin rekabet avantajı elde edeceğini vurgulayan Craftgate CEO’su ve kurucu ortaklarından Hakan Erdoğan, söz konusu gelişme ile Shopify’lı işletmelerin Craftgate’in sağladığı çözümlerle ödeme başarı oranlarını da artırabileceklerini belirtti.

Halihazırda Woocommerce, Opencart ve Drupal Commerce gibi hazır e-ticaret modülleri ile entegre olmuş olan Craftgate’in Shopify ile gerçekleştirdiği bu iş birliği sayesinde Shopify kullanan işletmeler de, ödeme süreçlerini tek noktadan etkili bir şekilde yönetecekleri ödeme geçidi ile buluşacak.

Haziran ayında yatırımcıları APY Ventures, Ak Portföy Girişim Sermayesi ve Boğaziçi Ventures’dan toplamda 2 milyon dolar yatırım alan Craftgate, üye işyerlerinin ihtiyaçlarını gözeterek, sıfır müşteri kaybı ile onlara günden güne yeni geliştirmeler sunmaya devam ediyor. Craftgate, üye işyerlerine sağladığı finansal özgürlüğün yanı sıra, kurulduğu ilk günden bu yana müşteri memnuniyetini de gözeterek her an proaktif teknik destek de sağlıyor.

Craftgate’in, Shopify kullanan firmalara, istedikleri banka ve ödeme kuruluşları ile çalışabilmeleri için kapı açacağını ifade eden Craftgate kurucu ortaklarından ve COO’su Murathan Özcan, Shopify altyapılı işletmelerin Craftgate ile gerçek anlamda bir finansal özgürlük elde edeceklerinin altını çiziyor. Normal şartlarda ulaşamadıkları birçok ödeme kuruluşu ve banka ile anlaşma sağlayabilecek olan Shopify altyapısını kullanan işletmeler, artık Craftgate ile müşterilerine sürtünmesiz bir ödeme deneyimi de sunabilecekler.

Craftgate CTO’su ve kurucu ortaklarından Sabri Onur Tüzün, Shopify iş birliği sonucunda, Shopify kullanan işletmelerin Craftgate modülünden hızlı ve kolay bir şekilde yararlanabileceklerine dikkat çekerek “Shopify altyapılı firmalar, Craftgate modülünü kolay ve hızlıca aktif ederek canlıya alabilecekler.” şeklinde açıklamada bulundu.

Craftgate kurucu ortaklarından ve Yazılım Geliştirme & Kültür Lideri Lemi Orhan Ergin ise “İş birliğimiz sayesinde, Shopify altyapılı işletmeler de Craftgate’in kullanımı kolay, basit ödeme adımları ve sade tasarımı ile müşterilerine rahat bir ödeme deneyimi yaşatabilecekler.” diyerek Shopify altyapısındaki işletmelerin Craftgate ile müşterilerine sağlayabilecekleri sorunsuz ödeme deneyimine dikkat çekti.

Craftgate, önümüzdeki dönemde üye işyerlerinin işletmesel ihtiyaçlarını ve tüketici davranışlarını gözeterek, katma değerli çözümlerine yenilerini eklemeye ve yüksek müşteri memnuniyet oranını aynı şekilde muhafaza etmeye devam edecek.

Shopify altyapılı işletmeler, Shopify App Store üzerinden Craftgate modülünü etkinleştirebilirler: https://apps.shopify.com/craftgate-payment-gateway