Dijital Şehircilik Hizmetleri sunan ÇözümTR, FTIHUB ekosistemine dahil oldu.

“All City Service One Platform” konseptiyle şehirler için dijitalleşme hizmeti sunan ÇözümTR, fintek ekosistemdeki oyuncuları bir araya getirerek güçlü iş birliktelikleri oluşturmayı ve inovatif projeler yaratmayı hedefleyen FTIHUB ekosistemine dahil oldu.

CPay markası ile 2005 Yılından bu yana Türkiye’de bir çok şehrin yanı sıra Azerbaycan, Afrika ve Hindistan’da hizmet veren ÇözümTR ,  şehirlerin toplu taşıma dahil olmak üzere şehir içerisindeki tüm hizmetler için ücret toplama ve ödeme platformunun  yanı sıra şehirlere özel , şehrin dinamikleri ile alışkanlıklarına göre kurgulanabilir sadakat ve sosyal yardım özelliklerini de içeren “City Card” platformuyla da hizmet sunmaktadır. ÇözümTR ve FTIHUB, şehirlerin dijitalleşmesinde sağlayan çözümleri, ödeme sistemleri ve finansal teknolojiler alanındaki çözümler ile bir araya inovatif projeleri hayata geçirme hedefi doğrultusunda işbirliği anlaşmasına vardı.

Ekosistemdeki oyuncuları bir araya getirerek fintek inovasyon merkezi olmayı hedefleyen FTIHUB platformunun Kurucusu  Kutay Yalınkılınç iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “Sundukları çözümler ile şehirlerin dijitalleşmesinde önemli bir rol üstlenen ÇözümTR ile hali hazırda hizmet verdiği yurt içi ve yurt dışı şehirlerin yanı sıra hizmet vermeye başlayacağı yeni şehirlerde de yeni ödeme çözümleri ve finansal teknolojileri sunmak için çalışmalara başladık. FTIHUB ekosisteminde şirketlerimiz ve ÇözümTR ile dijital şehircilik kapsamında şehirleri fintek dünyası ile buluşturan bir köprü yaratarak kendinden söz ettirecek birçok projeye imza atacağımıza inanıyorum.

ÇözümTR Kurucu Ortağı Ender Kelleci ise iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “ÇözümTR olarak 2014 yılından bu yana birçok şehrin dijital hikayesinde pay sahibi olduk. Dijitalleşmenin ayrılmaz bir parçası olan finansal teknolojiler alanında hizmet veren paydaşlar güçlerimizi birleştirip tecrübelerimizi paylaşarak birçok başarılı projeye imza atmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda fintek ekosistemi ile buluşmamızı sağlayacak FTIHUB ile iş birliğine başladık. İnanıyorumki FTIHUB’ın tecrübesi ve ekosisteminde şirketleri ile hedefimize hızlıca ulaşacağız.