IQ Money’de yeni Genel Müdür Dr. Hasan Alpago oldu.

2019 yılından beri IQ Money AŞ’nin yapılandırılması ve geliştirilmesi sürecinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif görev yapan Dr. Hasan Alpago, şirketin genel müdürü olarak atandı.

Hasan Alpago Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisansını tamamlayan Dr.Hasan Alpago Doktora Unvanını Viyana Ekonomi Üniversitesinde aldı. Avusturya’da uzun süre finans ve yatırım danışmanlığı yapan Dr. Hasan Alpago aynı zamanda bir akademisyen olarak WU (Wirtschaftsuniversität Wien) de aktif olarak akademik çalışmalarda bulundu.

2015 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapan Dr.Hasan Alpago İstanbul’da çoğunluğu yüksek lisans seviyesinde üniversitede dersler vererek ve tez danışmanlığı yaparak kendisini ülkesine ve toplumuna hizmet etmeye adamıştır.Dr. Hasan Alpago 2019 yılından beri IQ Money AŞ’nin yapılandırılması ve geliştirilmesi sürecinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif görev yapmıştır. Dr.Hasan Alpago ayrıca veri madenciliği, dijital ödeme sistemleri, iktisadi analiz dalında çok sayıda uluslararası akademik yayına da imza atmıştır. Bunun dışında Dr.Hasan Alpago toplumsal sorumluk projeleri kapsamında çok sayıda roman ve edebi eser neşretmiştir.IQ Money Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr.Hasan Alpago IQ Money’in aynı zamanda Genel Müdürü olmuştur. Aynı zamanda İleri düzeyde İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmekte olup evli ve 1 çocuk babasıdır.