Bulls Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın yüzde 5 pay sahibi olduğu Oncosem 104 milyon 125 bin TL halka arz büyüklüğü ile borsada işlem görmeye başlayacak.

Gong töreninde konuşan Bulls GSYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kemal Akkaya, “İnsana değer veren ve insana birinci dereceden dokunan firmalara yatırım yapmak bizim en önemli kriterlerimiz arasında yer alıyor” dedi.

Hedefleri doğrultusunda, yüksek büyüme potansiyeli taşıyan, yenilikçi bakış açısına sahip, vizyoner girişimcilerin projelerine destek veren Bulls GSYO, yenilenebilir enerji, teknoloji, sağlık, spor alanındaki gelecek vaat eden şirketlere yatırımları ile dikkat çekiyor.

Şirketin yüzde 5 oranında yatırımcısı olduğu Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzı sonrası yılın ilk gong töreni gerçekleşti. İnfo Yatırım aracılığıyla gerçekleştirilen 28-29 Aralık 2022 tarihlerinde arasında talep toplanan halka arz sonunda Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz büyüklüğü 104 milyon 125 bin TL oldu.

İnsanlara dokunan şirketlere yatırım

İnsanlara dokunabilecek, sürdürülebilir girişimlerin yatırım alanlarına girdiğini belirten Bulls GSYO’nun Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kemal Akkaya, “Türkiye’de üretim yapan firmaların markalarının globalleşmesi hedeflerimiz arasında. Oncosem, Cumhuriyetimizin 100. yılının ilk halka arzı oldu. İnsana değer veren ve insana birinci dereceden dokunan firmalara yatırım yapmak bizim en önemli kriterlerimiz arasında yer alıyor. Sağlık sektörünün ne kadar önemli olduğu ortada. 2013 yılından beri hızlı bir büyüme gerçekleştiren Oncosem 200 dolar civarında olan kanser kitlerinin kişi başı maliyetini, yapmış olduğu yerli üretimle beraber 15 doların altına indirdi. Bu hem ülkemiz için hem de bundan yararlanacak insanlar için çok önemli. Talep toplamada sağladığı başarı için kendilerini tebrik ediyorum. Bu sonuçlar Oncosem’e olan inancımızın güzel bir göstergesi oldu” dedi.

“İleride büyük gelişim göstereceğine inanıyoruz”

Oncosem paylarının mevcut halka arzında 1 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 17,50 TL olarak açıklandığı bilgisini paylaşan Akkaya, “Belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğünün 104 milyon 125 bin TL olarak gerçekleşti. Halka arzda bireysel yatırımcılar nihai tahsisat tutarının 3,7 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 41,4 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsisat tutarının ise 5,5 katı olmak üzere 17,7 katı filtrelenmemiş talep geldi. Yılın ilk gong töreni ile birlikte Oncosem’in geleceğinin çok parlak olduğuna ve ileride büyük bir gelişim göstereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.