ustos 2022de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan elektronik para ve ödeme kuruluşu lisansı alan Vepara, sanal POS çözümüyle her işletmeye online ödeme alma yetenekleri kazandıracak.

Online alışverişlerin küresel salgın sonrasında son kullanıcılar için vazgeçilmez bir alışkanlığa dönüşmesi, işletmelerin online ödeme alma çözümlerine duyduğu ihtiyacı artırdı. Üye işyerleri için çözümler geliştiren fintek şirketleri arasında öne çıkanlardan biri de, Ağustos 2022’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan aldığı lisansla faaliyetlerine başlayan Vepara oldu. Vepara, hızlı entegrasyon ve ertesi gün ödeme seçenekleri sunduğu sanal POS çözümüyle, online ödeme altyapısına ihtiyaç duyan tüm ticari müşterileri hedefliyor.

Bugün her ölçekten işletmenin e-ticaret altyapısı kullanmaya, pazaryerlerinin yanı sıra kendi e-ticaret platformları üzerinden de satış yapmaya başladığını dile getiren Vepara CEO’su Volkan Üstün, “Bu ihtiyaçtan hareket ederek vakit kaybetmeden Sanal POS çözümümüzü duyurduk. İşletmelere tek entegrasyonla hızla online ödeme almaya başlama yeteneği kazandıran Vepara Sanal POS, tüm kart markalarına taksit olanağı sunarak üye işyerlerini bankalarla tek tek anlaşma yapma külfetinden de kurtarıyor. Opencart, WooCommerce, Magento, PrestaShop gibi en popüler e-ticaret altyapılarıyla uyum içinde çalışabilen ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Vepara Sanal POS, işletmelerin dijital satış kanallarını güvenli ödeme noktalarına dönüştürüyor” ifadelerini kullandı.

 

%100e yakın başarı oranı

Sanal POS çözümlerinin yeni bir ürün olmasına rağmen %100’e yakın bir başarı oranına ulaştığını vurgulayan Volkan Üstün, link ile ödeme alma, düzenli müşteriler için güvenli kart saklama ve tek liste üzerinden toplu para gönderme gibi özellikleriyle, hedefledikleri 360   ödeme çözümleri vizyonuna birkaç adım yaklaştıklarını belirtti. Ayrıca Üstün, sanal POS kullanıcısı olan üye işyerlerinin sürpriz ücretlerle karşılaşmayacaklarını, bu işyerlerinin rekabetçi komisyonlarla dijital ekonomiye geçişinin kolaylaşacağını ifade etti.

Sanal POS’un yanı sıra ilerleyen süreçte fiziksel ödeme alanında da altyapı sunacaklarını belirten Volkan Üstün, “İşletmelerin sahada çalışan satış görevlilerine, kuryelerine ve mağaza çalışanlarına yönelik Android POS ve Soft POS fiziksel POS çözümlerimizle düşük maliyetli ve rekabetçi komisyonlar sunan ödeme altyapılarını her ölçekten işletmeye ulaştırmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Fintek liginde adımızı liderler arasına yazdıracağız” 

Sektörde deneyimli, dinamik bir ekiple çalıştıklarının, 360 derece ödeme çözümleri sunma yaklaşımıyla hareket ettiklerinin altını çizen Volkan Üstün, şirketin 2023 hedeflerini şu cümlelerle paylaştı: “Fintek sektöründe Türkiye’nin en çok tercih edilen şirketlerinden birine dönüşerek adımızı liderler arasına yazdırmayı hedefliyoruz. Hizmet olarak cüzdan (Wallet as a Service | WaaS) ürünümüzle e-para lisansı olmayan fakat cüzdanla ödeme almak isteyen şirketlere cüzdan hizmeti vermeyi, markalara kendilerine özel ön ödemeli kartlar çıkarma olanağı tanımayı planlıyoruz. Öte yandan dijital cüzdanda sunduğumuz 7/24 para transferi, anında nakit iade, QR ödeme, sanal IBAN gibi özelliklerle son kullanıcının da hayatına dokunmayı başaracağız. Daima kullanıcıların taleplerini önceliklendiren çalışma anlayışıyla Vepara, gelecekte açık bankacılığın ve finansal hizmetlerin de öncü şirketlerinden biri olacak.