ATP Yazılım ve Teknoloji A.Ş. (ATP) 2023 yılı ilk çeyrek sonuçlarını yayınladı. Şirketin 2023 yılı ilk üç ayında cirosu %83,6 büyüyerek 162,4 Milyon TL olarak gerçekleşirken, Net Karı %51,2 artarak 41,6 Milyon TL oldu.

Sonuçları değerlendiren ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, “Şirketimiz 2023 yılının ilk çeyreğinde planları doğrultusunda bir performans sergiledi. Giderleri etkin yöneterek dönem karımızı beklentilerin üzerine taşıdık. Gelirinin %54’ü yabancı kurlar üzerinden gerçekleşen şirketimizin, kur artışının enflasyonun gerisinde kaldığı bir dönemde bu başarıyı yakalamasından memnunuz” dedi. “Global ve yerel makro belirsizliklerin devam ettiği bir dönemde, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde büyümemizi sürdürdük. Yazılım çözümlerimizin ve hızlı servis restoran sektörüne yönelik bulut yazılım hizmetlerinin (SaaS) toplam ciromuz içindeki payının artışı ile geçen yılın aynı dönemine göre Brüt Karımızı %91 oranında arttırdık” diye sözlerine devam etti.

ATP’nin stratejik atılımlarına değinen Cinali, “Yılın ilk çeyreğinde uluslararası büyük markaların teknolojilerini üreten ATP’nin Türkiye’de geliştirdiği kiosk yazılımlarını tüm hızlı servis restoranları ve kafelerin kullanımına sunduk. Kiosklarımız bize hem satış hem de Aylık Tekrar eden Gelirler (ATG) sağlamasını bekliyoruz. ATP Capital üzerinden gerçekleştirdiğimiz Ata Express yatırımının ve yeşil enerji sertifika ticareti için oluşturduğumuz GreenX markamızın katkılarını da yılın ileriki dönemlerde görmeyi bekliyoruz” dedi ve ekledi “Teknolojik gücümüz ve yenilikçi hizmetlerimizle müşterilerimizin işini kolaylaştırıyor; hızlı ve pratik çözümlerle büyümelerine destek oluyoruz. Müşteri memnuniyeti ve kalite standartlarımızdan ödün vermeden sürdürülebilir ve yüksek katma değerli hizmetler sunmaya devam edeceğiz.