Küresel kimlik hizmetleri şirketi Experian, müşterilerinin dijital karşılama sürecini desteklemek ve dünya çapındaki dijital ayak izini genişletmek için IDVerse’ün kimlik doğrulama çözümlerini kullanacak.


Experian, IDVerse ile birlikte çalışarak yolculuklarının bir parçası olarak müşterilerinin otomatikleştirilmiş dijital kimlik doğrulama kontrollerini kullanabilmesini sağlayacak. Aynı zamanda iş ortağı ekosistemini de genişleterek uçtan uca karşılama sürecini müşterileri ve iş ortakları için sorunsuz hale getirecek.

İş ortaklığı sayesinde Experian, müşterilerine öncü CrossCore sahtecilik yönetim ekosistemini eksiksiz hale getiren tamamen otomatikleştirilmiş kimlik doğrulama çözümü sunabilecek. Uzun süre kullanılabilecek stratejiler sağlamaya ek olarak çözüm aynı zamanda sahteciliklerin daha kısa sürede tespit edilmesine, uyumluluğun ve müşteri memnuniyetinin artmasına yardımcı olacak.

Experian Birleşik Krallık ve İrlanda Kimlik ve Sahtecilik Yönetici Direktörü Eduardo Castro, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Experian, sahteciliğin ve finansal suçların ortadan kalkması için çalışarak herkes için güvenli finansal erişim sağlamayı hedefliyor. Bu yolculuğun bir parçası olarak IDVerse ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Gelişen yapay zeka imkanlarının CrossCore çözümümüze eklenmesiyle müşterilerimize daha fazla esneklik ve değişen durumlara daha iyi uyum sağlamak imkanı sunabiliyoruz.”

IDVerse’ün tescilli teknolojisi hızlı ve sorunsuz bir müşteri edinim deneyiminin yanı sıra 30 saniyeden kısa cevap süresi sağlıyor. IDVerse, hem standartların kapsamı hem de bağımsız laboratuvar test puanlama performansı açısından en güçlü kimlik ve belge doğrulama çözümü olarak öne çıkıyor.

Şirketin test edilmiş Zero Bias AI™ teknolojisi, derin yapay zekaya karşı savunma yaparken ırk, yaş ve cinsiyet temelinde ayrımcılığa karşı koruma sağlamak amacıyla derin sinir ağı sistemlerini eğitmek için gelişen yapay zekanın kullanımına öncülük ediyor.

IDVerse CEO’su John Myers, konuyla ilgili şunları söylüyor: “IDVerse, müşterinin süreçlerinde gerçek zamanlı risk kararları oluşturabilen, daha kolay kullanılabilen ve uyum sağlayabilen yeni nesil yapay zeka olarak öne çıkıyor. Yeni ismimiz de gelişen yapay zeka teknolojimizin büyük potansiyelini daha iyi yansıtıyor ve Experian gibi risk tabanlı kimlik doğrulama, kimlik doğrulama ve dolandırıcılık tespitini tek bir son teknoloji bulut platformunda birleştiren kurumlarla iş ortaklığı oluşturma taahhüdümüz devam ediyor.”