Boğaziçi Ventures’ın yeni yatırımı Web3.0 dünyasının gelecek vaadeden oyun stüdyolarından Hungri Games oldu.

Triple Dragon ve The Sandbox’ın kurucu ortağının da yatırımcısı olduğu girişim, yatırımcılarının tecrübesi ile Metaverse evreninde yerini almak için hazırlık yapıyor.

 

Boğaziçi Ventures, son yıllarda önemli bir potansiyel ile büyümeye devam eden Web 3.0 alanında da yeni bir yatırımı tamamladı. Küresel olarak farklı ekonomik koşulların yaşandığı dönemlerde hep büyümeye devam eden oyun sektöründe kurucularının sahip olduğu tecrübe ile başarılı girişimleri destekleyen ve büyüme yolculuklarında onlara mentörlük yapan Boğaziçi Ventures’ın yeni yatırımı, Web 3.0 ekosisteminin önemli oyuncularından biri olma yolunda çalışmalarına devam eden Hungri Games oyun şirketi oldu. Boğaziçi Ventures’ın yatırım portföyündeki 11. oyun şirketi olan Hungri Games, token ve equity yatırımlarıyla birlikte 1.9 Milyon Amerikan dolarına ulaşan turu kapattı.

Web2 ve Web3 alanlarında faaliyet gösteren Hungri Games, at yetiştirme ve yarıştırma temalı Metahorse Unity mobil oyun projesinin geliştirilmesi ve ölçeklendirilmesi için Boğaziçi Ventures’dan 23 Milyon USD değerleme üzerinden 500.000 USD yatırım aldı. Birleşik Krallık merkezli yatırım şirketlerinden Triple Dragon ve Fransa merkezli dünyaca ünlü metaverse platformu olan The Sandbox’un kurucu ortağı/COO’su Sebastien Borget’in de yatırımcısı olduğu Hungri Games; mobil platformlarda, metaverse’de ve Web3’te güçlenerek yoluna devam ediyor.

 

Hungri Games Hakkında: 

Hungri Games, oyun sektörünün tecrübeli ve etkili isimlerinden Arslan Kiran, Oğuz Kurtalan, Kağan Berk Koçak ve Sevara Shodieva tarafından 2019 yılında kurulmuş olup oyuncularının heyecanını ve merakını her daim canlı tutmayı ve onlara unutulmaz oyun deneyimleri  yaşatmayı hedefleyen bir oyun geliştirme şirketidir. Web2 ve Web3 dünyasına farklı ve kaliteli içerikler getirme misyonunu benimsemiş olan Hungri Games, mobil oyun sektöründe özellikle yenilikçi mid-core ve casual oyunlar üzerine yoğunlaşmaktadır. Hungri Games, heyecan verici maceralar ile derin hikayeler ve etkileyici stratejileri bir araya getirerek oyuncularına sürükleyici deneyimler sunmayı hedeflemektedir. Hungri Games’in adını duyurarak geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmasını sağlayan oyunlardan birkaçı Legend of Khans, Love Affairs, God of Gods’tır.  Yakın gelecekte, Clash of Gallipoli ve Metahorse Unity oyunları ile küresel çapta adından söz ettirmeyi planlayan Hungri Games’in Kurucusu Arslan KiranBoğaziçi Ventures gibi köklü ve deneyimli bir yatırım grubunun desteğini arkamızda hissetmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu yatırım sayesinde hem mevcut projelerimizi daha ileri taşıyacak hem de yeni ve heyecan verici oyun fikirlerini hayata geçireceğiz. Boğaziçi Ventures ve Hungri Games arasındaki bu iş birliği, oyun sektöründeki büyüme ve yenilikçiliği destekleme hedefi doğrultusunda atılmış önemli bir adımdır. ”dedi.