Boğaziçi Ventures, İnsan Kaynakları teknolojileri alanında pek çok şirkete inovatif ve insan odaklı çözüm önerileri sunan Buddy şirketine yatırım yaptı. 

Boğaziçi Ventures, çalışan odaklı İnsan Kaynakları teknolojileri alanında öncü girişimlerden olan ‘Buddy’ şirketini BV Growth Fonu portföy şirketleri arasına ekledi. Eğitim teknolojilerinin özellikle yeni kuşakların dinamik karakterine ve iş yapış şekillerine uygun olması ve sürdürülebilir kurgulanmış olması gerektiğine inanan Boğaziçi Ventures için bu alan yatırım stratejilerinde çok önem verilen bir dikey. Gelişim için veriye dayalı çalışmayı ve ölçmeyi teknoloji desteği ile yapan Buddy hem ürünü hem de yetenekli ekibi ile bir süredir Boğaziçi Ventures’ın fakip ettiği inovatif projelerden. Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı Kenan Çolpan, yatırım ile ilgili olarak “İnsan Kaynakları teknolojileri alanında lider konumda olan Buddy gibi girişimler, iş dünyasının temel dinamiklerini değiştirme potansiyeli taşıyor. Boğaziçi Ventures olarak, bu alandaki girişimlere olan inancımız ile desteğimizi her geçen gün arttırıyoruz. İş gücünü ve iş süreçlerini optimize etmeye odaklanan bu teknolojiler, şirketlerin büyümesine ve verimliliğine önemli katkılar sağlıyor.  Buddy gibi inovatif, insan odaklı ve teknoloji destekli şirketleri portföyümüze ekleyerek, iş dünyasının geleceğini şekillendireceklerine olan inancımızı gösterirken bu doğrultuda adımlarımızı kararlılıkla atmaya devam edeceğimizin de altını bir kez daha çiziyoruz.

Buddy, Boğaziçi Ventures’dan aldığı tohum aşama yatırımı global arenada büyüme yolculuğunu bir sonraki aşamaya taşımak için kullanmayı planlıyor. Buddy’nin Kurucu Ortağı Onur İlköz yatırımla ilgili heyecanını şu sözlerle ifade etti: ”İnsanı daha fazla önemseyen şirketler yaratma vizyonumuzu bizimle paylaşan Boğaziçi Ventures’ın desteğini almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yatırım, çalışan bağlılığı ve yüksek performans kültürü alanındaki çalışmalarımızı hızlandırmamıza olanak tanırken, anlık geri bildirim alanında ilk akla gelen İK teknolojisi şirketi olma hedefimize bir adım daha yaklaşmamızı sağlayacak.”