Payten Teknoloji Ürün Müdürü Mehmet Evirgen ile Fintechtime Aralık sayısı için gerçekleştirdiğimiz röportaj yayında.

Payten Teknoloji Ürün Müdürü Mehmet Evirgen ile bir araya gelerek Payten Payment Gateway hakkında merak ettiklerimizi ilettik.

 

Finansal teknolojilerin hızla evrildiği günümüz dünyasında, Payten Payment Gateway, alışveriş kredisi entegrasyonları ile yeni bir döneme adım atıyor. Şu anda 7 banka ve finans kurumuyla başarılı bir entegrasyon gerçekleştiren Payten Payment Gateway, bu iş birliklerini her ay katlanarak artırmayı hedefliyor. Bu yenilikçi adım, kredi kartı ve bankamatik kartı sınırlamalarının ötesine geçen ve aynı zamanda ihtiyaç kredilerini alışveriş kredisine dönüştüren bir ödeme çözümü olarak da öne çıkıyor. Payten Payment Gateway hakkında merak ettiklerimizi Payten Teknoloji Ürün Müdürü Mehmet Evirgen’e ilettik.

 

 

Alışveriş Kredisi Entegrasyonunun İşletmelere Katkıları Neler? B2B’lere yönelik hedeflerinizi paylaşır mısınız?

Payten Payment Gateway’in alışveriş kredisi entegrasyonları, işletmelere yönelik avantajlarının yanı sıra, B2B pazarına da hitap ediyor. İşletmelerin rekabet ortamında ayakta kalabilmeleri ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaları için sürekli yenilikçi çözümler aranıyor. Bu entegrasyonlar sayesinde, işletmeler hem B2C (işletmeden tüketiciye) hem de B2B (işletmeden işletmeye) alanlarında daha esnek ödeme seçenekleri sunabiliyorlar. İşletmeler, web sitelerine entegre edilen bu sistem sayesinde, müşterilerine ve diğer işletmelere daha geniş bir ödeme yelpazesi sunarak, iş süreçlerini optimize ediyorlar.

 

Sağladığınız entegrasyonlar hakkında bilgi alabilir miyim?

Payten Payment Gateway, teknik açıdan son derece kullanıcı dostu ve esnek entegrasyonlar sunarak, işletmelerin bu hizmeti kolayca web sitelerine entegre etmelerini sağlıyor. API aracılığıyla ve web tabanlı ödeme sayfası entegrasyonları ile işletmeler, alışveriş kredisi hizmetlerini sorunsuz bir şekilde müşterilerine ve iş ortaklarına sunabiliyorlar. Admin ekranlarına eklenen alışveriş kredisi parametre yönetimi menüleri, bu süreci daha da basitleştirerek işletmelerin verimliliğini ve operasyonel etkinliklerini artırıyor.

Payten Payment Gateway’in şu an için entegre olduğu 7 banka ve finans kurumu, her ay artarak genişleyen bir ağın temelini oluşturuyor. Bu durum, işletmelerin ve tüketicilerin, farklı finansal ihtiyaçlara ve tercihlere göre daha fazla ödeme seçeneği bulmalarını kolaylaştırıyor. Her geçen ay daha fazla banka ve finans kurumu ile yapılan iş birlikleri, Payten Payment Gateway’in pazardaki etkisini ve erişilebilirliğini artırıyor.

Payten Payment Gateway’in sunduğu alışveriş kredisi entegrasyonları, tüketicilerin kredi kartı veya bankamatik kartı kullanmak istemedikleri durumlar için de ideal bir çözüm sunuyor. Ödeme sırasında kredi kartı limiti yetersizliği veya tercih edilmemesi gibi durumlarla karşılaşan tüketiciler, otomatik olarak alışveriş kredisine yönlendirilebiliyorlar. Bu özellik, müşteri memnuniyetini artırırken, işletmelerin potansiyel satış kayıplarını da önlemeye yardımcı oluyor. Ayrıca, bu entegrasyonlar sayesinde, tüketiciler kredi kartı veya bankamatik kartlarını kullanmak istemediklerinde, alışveriş kredisine kolayca erişebiliyorlar.

 

Payten Payment Gateway’in pazarda nasıl bir etki bırakmasını bekliyorsunuz? Gelecek vizyonunuzu öğrenebilir miyim?

Payten Payment Gateway ile, Türkiye’de ödeme geçidi alanında 2.0 dönemini başlattık.

Geçtiğimiz nisan ayında, şirketlere ödemeleri yönetmenin en kolay yolunu sunan Payten Payment Gateway çözümümüzün yeni kimliği ile yeni sürümünü tanıtmıştık. Bugün e-ticaret, perakende, sigorta, otomotiv, zincir işletmeler, eğitim, enerji/ yenilenebilir enerji, seyahat/turizm, araç kiralama gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerden holdinglere kadar, B2B ve B2C ödeme alan pek çok farklı firmanın ilk tercihi Payten Payment Gateway. Çünkü, Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz ve bugün sadece Türkiye’de değil Payten’in global yapısında da zengin kapsamı ile benzersiz konumda olan bu çözüm, şirketlere tek ürünle kolaylık ve esneklik sağlayarak, işlerini daha da büyütme imkanı sunuyor.

Türkiye pazarında ve uluslararası arenada böylesine güçlü bir konuma sahip olan Payten Payment Gateway, yeni entegrasyonlarla pazardaki etkinliğini daima artırmayı hedefliyor. İşletmelere ve tüketicilere sunulan alternatif ödeme yöntemleri, finansal teknolojiler alanında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu entegrasyonlar, sadece bir ödeme yöntemi sunmanın ötesine geçerek, tüketici ve işletme ihtiyaçlarına cevap veren yenilikçi çözümler olarak öne çıkıyor.

Pürüzsüz müşteri deneyimi, Payten Payment Gateway için her zaman öncelik olmuştur. Alışveriş kredisi entegrasyonları, müşterilerin alışveriş deneyimini zenginleştirerek ve onlara daha fazla esneklik sunarak, bu alanda yeni bir standart belirliyor. Bu entegrasyonlar, müşterilerin finansal ihtiyaçlarına duyarlı bir şekilde yanıt vererek, alışverişlerinde daha fazla özgürlük ve rahatlık sağlıyor.

Payten Payment Gateway, teknolojik yeniliklerin yanı sıra güvenlik konusuna da büyük önem vermektedir. Alışveriş kredisi entegrasyonları, en üst düzeyde güvenlik standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Bu hem işletmelerin hem de tüketicilerin güvenle işlem yapabilmelerini sağlamaktadır.
Payten Payment Gateway’in alışveriş kredisi entegrasyonları, işletmelere ve tüketicilere yönelik yenilikçi, kullanıcı dostu ve çözüm odaklı bir yaklaşım sunmaktadır. Bu entegrasyonlar, pazarda daha etkin bir konuma ulaşmak ve müşteri deneyimini zenginleştirmek için önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir. Yoğun Ar-Ge çalışmaları ile her ay artan banka sayısı ve genişleyen kapsamıyla, Payten Payment Gateway, finansal teknolojiler alanında yeni ufuklar açmaktadır. Bugün Türkiye’nin en geniş kapsamlı ödeme geçidi çözümü Payten Payment Gateway, hazır bağlantıları sayesinde işletmelere tek entegrasyonla, tek arayüz üzerinden Türkiye ve yurt dışındaki sanal POS’lar, bankalar, ödeme kuruluşları, mobil cüzdanlar, havale/kredi yöntemleri ve alternatif ödeme sistemleri ile özgürce çalışma imkânı tanıyor. Onlarca modül ve çözümle entegre çalışan Payten Payment Gateway, Hata Koduna Göre Akıllı İşlem Yönlendirme, Kart Saklama, B2B Tahsilat Yönetimi, Mutabakat Çözümü, Kapalı Devre Cüzdan, Linkle Ödeme ve QR Kod İle Ödeme, Çoklu Ödeme (Parçalı Ödeme), Alışveriş Kredisi ile Ödeme Yöntemleri, Alternatif Ödeme Yöntemleri, Yurt Dışı Ödeme Yöntemleri, Software only POS, Gelişmiş Anti-Fraud Çözümü, Secure IVR ve sektörde farklılık yaratan Payten Olağanüstü Durum Merkezi (ODM) ve Ödeme Danışmanlığı çözümlerini tek ürünle ve 7/24 canlı destek hizmetiyle sunuyor. Bu bütüncül yaklaşım hem B2C hem de B2B pazarlarında işletmeler ve tüketiciler için yeni olanaklar sunarak, ödeme sistemlerinde devrimsel bir değişim yaratmaktadır.