CoinTR, Yıldız Teknik Üniversitesi Blokzincir ve Metaverse Uygulama ve Araştırma Merkezi ile iş birliği protokolü imzaladı.

Dijital Geleceğin Merkezi inşa etme hedefi ile 2024 yılı yol haritasını belirleyen ve CoinTR Education’da blokzinciri – kripto eğitimlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak için yatırım yapan CoinTR, Yıldız Teknik Üniversitesi Blokzincir ve Metaverse Uygulama ve Araştırma Merkezi ile iş birliği protokolü imzaladı.

 

“Dijital Geleceğin Merkezi” olma hedefiyle 2023 yılı sonunda ikinci yaşını kutlayan CoinTR, Türkiye’nin gelişen dijital dünyada yerini alabilmesi, güvenli, verimli ve lider bir dijital altyapı oluşturabilmesi için globalde olan tecrübesini, alanında uzman insan kaynağını kullanarak ve blokzinciri, Web3 konusunda Türkiye’nin uzman eğitmenleri ile iş birliklerine giderek gençlerle ve ayrıca her yaştan bu eğitimleri alıp kendisine dijital dünyada yer açmak isteyen herkesle buluşturacak.

Bu hedefin bir adımı olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Blokzincir ve Metaverse Uygulama ve Araştırma Merkezi (METAM) ile eğitim protokolü imzalayan CoinTR, yakında detayları açıklanacak sertifika programı ile Blokzinciri, Web3 temelinde YTÜ METAM ile birlikte Davutpaşa, Teknopark ve Yıldız kampüslerinde yüz yüze, YTÜ Starverse üzerinden ise çevrimiçi olarak gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra CoinTR ve YTÜ METAM arasında imzalanan protokolle kamu ve özel birçok kuruluşa Blokzinciri, Web3 sertifika programı kapsamında eğitimler verilecek.

 

YTÜ METAM ile imzalanan eğitim protokolü ile ilgili olarak açıklamada bulunan CoinTR Ceo’su Ali Eşelioğlu:Dijital bir gelecek bizleri bekliyor. Ülke olarak buna hem bireysel hem de kurumsal olarak hazırlanmalıyız. Bu da ancak eğitimle ve okuryazarlıkla olur. CoinTR olarak CoinTR Education çatısı alında bu alanda birçok farklı proje üzerinde çalışıyoruz. Hayata geçtikçe de duyurusunu yapıyoruz. Bu anlamda YTÜ METAM’la yaptığımız kıymetli iş birliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz azami sayıda gencimize ulaşarak onlara dijital dünyanın kapılarını açmak ve yine onlara yeni ufuklar açarak gelecekte bu dijital dünyada olmalarına öncülük edebilmek. İş birliği kapsamında kamu ve özel kuruluşlarını da kapsayan yoğun bir eğitim – sertifika programı da hazırlanıyoruz. Şubat ayının ilerleyen günlerinde bu alandaki ilk eğitimleri de vermiş olacağız. Hedefimiz bu sertifika programlarını Türkiye geneline yaymak.”

YTÜ METAM Müdürü Doç. Dr. Ertan Toy: “Yıldız Teknik Üniversitesi birçok alanda olduğu gibi blokzincir ve metaverse alanlarında da öncü olma hedeflerine sahiptir. Üniversite bünyesinde kurduğumuz YTÜ METAM isimli araştırma merkezimiz de bu hedefleri desteklemek için özel sektör ve akademi arasında bir köprü olmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda CoinTR ile olan iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu iş birliği blokzincir araştırmalarında öncü konumumuzda bir dönüm noktası olacağını düşünüyoruz. Bir araya gelmemiz, hızla gelişen kripto alanında daha fazla erişilebilirlik, güvenlik ve şeffaflık sağlama taahhüdümüzü yansıtıyor. Ortak vizyonumuz, dünyadaki bireylerin ve işletmelerin merkezsiz teknolojilerin tam potansiyelinden yararlanmasını sağlamaktır. Bu iş birliğinin getireceği dönüştürücü etkiyi sabırsızlıkla bekliyoruz ve birlikte dijital ekonomilerin geleceğini şekillendirmek için sabırsızlanıyoruz.”