Doğuş Teknoloji’nin girişimcilik ekosistemine hizmet veren platformu InvenDO Venture Studio’nun teknoloji girişimlerine özel olarak düzenlediği Hızlandırma Programı InvenDO Up’ın yeni dönem kayıtları başladı.  

1 Mayıs’a kadar başvuru kabul eden program, süreci başarıyla tamamlayan girişimcilere 1.000.000 TL’den başlayan yatırım imkanı ile yerel ve global pazarda hızla büyüme fırsatları da sunuyor. 

Doğuş Teknoloji’nin InvenDO Up Girişim Hızlandırma Programı’nın yeni dönem kayıtları 26 Mart itibarıyla başladı. Girişimcilerin gelişimini hızlandırma amacıyla düzenlenen ve bu yıl üçüncüsünün gerçekleştirileceği InvenDO Up Programı, erken aşama teknoloji girişimlerine mentorluk ve iş geliştirme desteklerine ek olarak yatırım imkanı da sunuyor.

 

Bugüne kadar 550’den fazla başvuru yapıldı

2022 yılından bu yana InvenDO Up programları ile 550’den fazla başvuruyu değerlendirerek yenilikçi 4 girişimi mezun eden Doğuş Teknoloji; ilk mezunlarından 3pmetrics ve Ingosa girişimlerine 2023’teki yatırım turlarında da destek verdi. Ayrıca, programın 2. döneminden mezun olan Sweephy için de yatırım süreçleri devam ediyor. Hızlandırma programı boyunca, girişimcilere alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimlerin yanı sıra, düzenli mentorluk toplantıları ile satış, pazarlama, büyüme stratejileri, hedef kitle belirleme, en doğru fiyatlandırmayı oluşturma gibi alanlarda da destek veriliyor.

 

Girişimcilere global iş ağına erişim ve ürün stratejilerini iyileştirme desteği 

Girişimcilik ekosistemini güçlendirerek yenilikçi çözümlerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan Doğuş Teknoloji, InvenDO Up programı ile erken aşama teknoloji odaklı girişimlere destek veriyor, yerel ve global pazarlarda başarıya ulaşmalarını hedefliyor.

Programın VC partneri Invexen iş birliğiyle, özellikle sürdürülebilirlik, Gen AI, Ethical AI, yapay zeka tabanlı siber güvenlik uygulamaları ve elektrikli araçlar için mobilite altyapı çözümleri başta olmak üzere yapay zeka ve verinin gücünden faydalanmaya odaklanan girişimlere erişilmesi hedefleniyor. Bununla sınırlı kalmayarak, global pazarda hızla ölçeklenme hedefi ve potansiyeli olan tüm erken aşama teknoloji girişimleri programa dahil edilmek üzere değerlendiriliyor.

Doğuş Teknoloji’nin sağladığı sinerji sayesinde InvenDO Up 3. Dönem’e kabul edilen girişimler, Doğuş Grubu bünyesindeki şirketlerde PoC yapma imkanı bulabilecek. Yurt içi ve yurt dışı pazarlarındaki potansiyel müşterilere ve yatırımcı ağlarına da ulaşabilecek bu heyecan verici programda eğitim ve mentorluk faaliyetleri 4 ay sürecek.  PoC süreçlerinin tamamlanabilmesi için ise program desteği 6 ay boyunca devam edecek.