Paribu, her sene Bitcoin tarihindeki ilk alışverişin yıl dönümünü kutladığı Paribu Pizza Günü için yeni reklam filmini yayınladı.

Paribu, bu yıl da Bitcoin tarihindeki ilk alışverişin yıl dönümünü Paribu Pizza Günü ile kutluyor ve 19-22 Mayıs arasında kullanıcılarına 100 bin pizza hediye ediyor. Paribu, bu özel kutlamayı Cengiz Bozkurt’un başrolü üstlendiği eğlenceli bir reklam filmi ile duyuruyor.  

Paribu’nun her yıl kullanıcılarıyla kutladığı Paribu Pizza Günü’nün bu seneki filmi, bir uçak yolculuğu sırasında geçiyor. Cengiz Bozkurt’un canlandırdığı meraklı yolcu karakteri; yan koltuğunda bir pizzanın oturduğunu görünce ikili arasında komik bir diyalog başlıyor.

Üstelik bu pizza herhangi bir pizza değil. 2010’da tam 10.000 Bitcoin’e alınan pepperoni pizza. Yani Bitcoin tarihindeki ilk alışverişin ta kendisi. Meraklı yolcu karakteri, birlikte seyahat ettiği pizzanın değerini fark edince olayların seyri de bir anda değişiyor.

Filmde Bitcoin tarihindeki ilk alışverişin öznesi olan pepperoni pizzayı Kıvanç Kılınç seslendirdi. Kullanılan pizza kutusunun bir kukla mekanizması olarak tasarlanmasını ise kukla sanatçısı Bülent Aksu üstlendi. Bülent Aksu, aynı zamanda filmin çekimi sırasında pizza kutusuna hayat verdi.

Kampanyanın künyesi:
Reklamveren: Paribu Teknoloji A.Ş
Reklamveren Yetkilileri: Paribu Pazarlama Ekibi
Reklam Ajansı: Diego Armando
Prodüksiyon Şirketi: Multivitamin
Yürütücü Yapımcı: Övgü Akgürgen
Yönetmen: Özer Feyzioğlu
DOP: Fatih Türker
Kukla Sanatçısı: Bülent Aksu
Video Editor: Kubilay Ertürk
Post Prodüksiyon: Magic