PaybyMe, bu yıl 4-6 Haziran tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilen Money 20/20’de yerini aldı. PaybyMe yetkilileri etkinlik sırasında Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofis Başkanı ile de bir araya gelme fırsatı buldu.

Yenilikçi ve entegre bir ödeme ekosistemi oluşturmak amacıyla yenilenirken yatırımlarını hızlandıran PaybyMe, uluslararası iş birlikleri vizyonu çerçevesinde Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da gerçekleştirilen Money 20/20 etkinliğine katıldı. Bu yılın teması “Human x Machine” olan Money 20/20, 2012 yılında sektörün önemli oyuncuları tarafından başlatılan bir etkinlik. Money 20/20, bugün gelinen noktada en yenilikçi fikir ve uygulamaların konuşulduğu, hatta pek çok oyuncunun fon sağladığı fintek alanındaki en önemli uluslararası organizasyon olarak kabul ediliyor. Bu yıl 8 bin 500’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan etkinlikte, 2 bin 300’ün üzerinde şirket yer aldı ve 200’den fazla oturum gerçekleşti.

Etkinlik sırasında Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan ile görüştüklerini belirten PaybyMe Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Çolak, “Avrupa ve küreselde büyüme hedefiyle hareket eden bir Türk fintek şirketi olarak Money 20/20’de olmaktan büyük heyecan duyduk. Başta Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanımız Prof. Dr. Göksel Aşan’a, Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal’a, Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkan Yardımcısı Necip Fazıl Kaymak’a ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz. Yetkililerimizin ekosistemimize olan desteklerini görmek bizim için çok kıymetliydi. Ayrıca bu etkinliğe öncülük eden TÖDEB Başkanımız Ufuk Bilgetekin, Genel Sekreterimiz Sühendan Enisel ve emeği geçen tüm TÖDEB çalışanlarına da teşekkür ederiz. Burada tanıtımını yaptığımız yeni ürün ve çözümlerimizin çok ilgi çektiğini söyleyebilirim. Zaten ülkemiz fintek alanında dünya standartlarının çok üzerinde ürün ve çözümlere imza atıyor. Biz de PaybyMe olarak iş birliği için sektörün önde gelen firmalarının radarına girmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

 

Yeni nesil ödeme sistemlerinde küreselleşme vizyonu

PaybyMe, tüm dünyada internet işletmeleri için yeni nesil ödeme yöntemlerini kesintisiz ve esnek şekilde sunmayı misyon edinmiş bir ödeme servisi sağlayıcısı. Mobil ödeme alanında Türkiye’de devrim yaratmış ürünler geliştiren, yenilikçi bir şirket olarak 2010 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Çolak şirketin ulaştığı başarıları vurgularken, “14 yıldır dünya çapında binlerce müşterisi, farklı ve rekabetçi pazarlarda, sektörel ihtiyaçlara göre, alternatif ödeme yöntemleri ile sorunsuzca ödeme yapılması için çözümler sunduklarını, bugün 4 kıtada, 30.000’den fazla işletmenin milyonlarca kullanıcısından en yeni, kesintisiz ve kolay yöntemlerle ödeme toplamasını sağladıklarını belirtti. Ayrıca, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Bahreyn gibi 12 ülkede mobil operatörler üzerinden 1 milyondan fazla bireysel müşteriye ödeme yapma imkânı sağlıyoruz. Özel tasarlanan API ile platformumuzu müşterilerimiz ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda devamlı olarak geliştirerek her zaman en güncel ve yenilikçi çözümleri sunuyor, restoran otomasyon çözümlerimizle birlikte 60.000 civarında ticari müşterinin de hayatına dokunuyoruz” dedi.

 

Hedef küresel e-para şirketine dönüşmek

PaybyMe olarak fintek sektöründe öncü bir rol üstlendiklerine vurgu yapan Batuhan Çolak, bu konuda ise şunları söyledi:

PaybyMe Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Çolak

Mobil ödemeler, para transferi ve sanal POS çözümlerimizle ön plana çıkıyoruz. Özellikle Türkiye’de ve uluslararası alanda sunduğumuz hizmetlerle, e-ticaretin ve küçük işletmelerin dijital dönüşüm sürecine katkı sağlıyoruz. Yenilikçi ürünlerimiz ve geniş müşteri tabanımızla, ödeme çözümleri alanında sınırları ortadan kaldırarak müşterilerin yaşamını olumlu yönde etkiliyoruz. Önümüzdeki dönemde stratejik büyüme hedeflerimiz doğrultusunda başta Avrupa olmak üzere küresel pazarda da yenilikçi çözümler sunmaya devam edeceğiz ve ihracat gelirlerimizi arttırarak ülke ekonomimize katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Amacımız küresel pazarda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden bir marka yaratabilmek. Bayi–alt bayi ödemeleri tarafında yatırımcısı olduğumuz Tahsildar ile birlikte bayi tahsilatları tarafına da çok iddialı bir giriş yapıyoruz. Restaurant otomasyon çözümümüz Narpos yatırımımız ile fiziki POS müşteri ağımızı genişleteceğiz. Bir uçtan uca ödemeler ekosistemi kurma yolunda hızla ilerliyoruz. Yeni iş modelimiz, e-para cüzdan ve global para transferi ile bir e-para şirketine dönüşmek de diyebilirim.

 

Ödemeler dünyasının birçok farklı ihtiyacın yer aldığı bir dünya olarak değerlendiren Çolak, sözlerini şu şekilde bitirdi:

PaybyMe olarak ödeme sistemleri sektöründe 14 yıldan bu yana devam eden varlığımızı, yeni vizyonumuz ve güçlü kadromuzla devam ettiriyoruz.  Sadece sanal POS ve benzeri ürünlerimizle değil; dijital, hibrit ve fiziksel ödeme çözümlerimizle müşterilerimiz ve ortaklarımız için katma değer yaratmayı sürdüreceğiz. E-para hizmetlerinden dijital finans ve para transfer platformlarına, solo iş operasyonlarından güçlü bir fintek ekosistemi yaratmaya kadar üç ana başlık altında yenilikçi adımlar atacağız. Yatırımcıların PaybyMe’ye yoğun bir ilgisi olduğunu görüyor ve önümüzdeki 5 yıl içinde şirketimizi küresel borsalarda halka arz etmeyi hedefliyoruz. Öte yandan ana stratejilerimizden bir tanesi de fintek yatırımları yaparak bir ekosistem kurmak. Bunun için de son 10 yıldır dünya çapında binlerce müşterimizin farklı ve rekabetçi pazarlarda, sektörel ihtiyaçlara göre, alternatif ödeme yöntemleri ile sorunsuzca ödeme alması için çalışıyoruz.