Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Dijital Teknolojiler İş Konseyi’nin Fintech Komitesi Başkanı ve United Payment CEO’su İlker Sözdinler’in, Money 20/20 Europe özelinde yaptığı açıklamalar Fintechtime Temmuz sayısında yer aldı. 

Money 20/20’de 500 metrekare üzerindeki stant alanına sahip 50’ye yakın Türk şirketi ile 500’ün üzerinde Türk katılımcı yer aldı. Bu kapsamlı katılım ve Türk şirketlerine gösterilen yoğun ilgi ülkemiz ve sektörümüz için umut verici gelişmelerin habercisi niteliğinde.”

 

Money 20/20’de, 50’ye yakın Türk şirketi ile 500’ün üzerinde Türk katılımcı yer aldı. Etkinlik boyunca United Payment sponsorluğu ve DEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi FinTek Komitesi önderliğinde hayata geçirilen DEİK Pavilyonu ile fintek alanında faaliyet gösteren startup’lar global firmalarla tanışma ve yurtdışına açılma konusunda önemli fırsatlar elde etti.

Türkiye fintek alanında gerek teknoloji altyapısı gerekse finansal yönden dünyanın en iyileriyle yarışabilecek düzeyde yer alıyor. Ancak Türk şirketlerinin global pazarlara açılma ve satış gücünü artırmaya yönelik bazı ihtiyaçları ve eksiklikleri söz konusu. Bu noktada DEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi Fintek Komitesi ülkemizdeki teknolojileri globale açma vizyonuyla hayata geçirildi ve çalışmalarını da kapsamlı olarak devam ettiriyor. Money 20/20 gibi fuarlar da finteklere ve startup’lara yurtdışına açılma konusunda önemli fırsatlar sunuyor. Money 20/20’de 500 metrekare üzerindeki stant alanına sahip 50’ye yakın Türk şirketi ile 500’ün üzerinde Türk katılımcı yer aldı. Bu kapsamlı katılım ve Türk şirketlerine gösterilen yoğun ilgi ülkemiz ve sektörümüz için umut verici gelişmelerin habercisi niteliğinde. Biz United Payment olarak daha önceki fuar deneyimlerimizde büyük partnerlerle önemli iş birlikleri elde ettik ve bölgesel açılım fırsatları bulduk.  Bundan sonra da buradaki tecrübemizle Türk şirketlerinin önünü açmak istiyoruz.

‘Azerbaycan’da e-para lisansını alan uluslararası ilk ve tek şirketiz’

United Payment olarak bölgesel büyüme stratejimiz doğrultusunda Money 20/20 etkinliğini çok önemsiyor ve yıl boyunca bu fuar için ciddi bir hazırlık süreci gerçekleştiriyoruz. Bu sene de Money 20/20 için çok çalıştık, çok yorulduk ve çok verimli sonuçlar elde ettik. Standımızda görüştüğümüz ziyaretçiler tarafından özellikle Azerbaycan’daki ilk ve tek e-para lisansını alan uluslararası şirket olmamız büyük övgü ve yoğun ilgi ile karşılandı. Fuar boyunca da bu yönde pek çok soru ve iş birliği talepleri aldık. Azerbaycan’da iş yapmak isteyen birçok marka ile görüşmeler gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra Afrika pazarına da giriş yapma planlarımızı hayata geçiriyoruz. Büyük haberi sona sakladık: lider olduğumuz para transferi konusunda devler ligindeki oyuncularla partnerlik yapıyoruz, bu ligden çok önemli birkaç oyuncu ile daha kayda değer ilerleme sağladık, çok yakında haberlerini vereceğiz.