The American Turkish Society’nin (ATS) her yıl alanındaki çalışmalarıyla çok sayıda kişinin hayatına katkı yapmış öncü kişilere verdiği Philanthropy Award – Hayırseverlik Ödülü’ne bu yıl Nevzat Aydın layık görüldü. Ödülleri gecenin sunuculuğunu da üstlenen Dr. Mehmet Öz takdim etti. Gecede konuşan Nevzat Aydın, Yemeksepeti ile insanların yaşayış şekillerini olumlu yönde değiştirmeyi başardıklarına vurgu yaptı.

Yemeksepeti Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın, The American Turkish Society (ATS) tarafından 31 Mayıs’ta New York’ta düzenlenen galada Philanthropy Award – Hayırseverlik Ödülü ile onurlandırıldı. Aydın, yaptıkları işlerle ABD ve Türkiye’de insanların yaşamına önemli katkılarda bulunmuş isimlere verilen bu ödüle, Türkiye’de teknoloji ve inovasyon alanlarındaki gelişime ivme kazandırması nedeniyle layık görüldü.

Ödülleri Dr. Mehmet Öz takdim etti

Türk ve Amerikan diplomatlar, kamu ve özel sektörden üst düzey temsilciler, sanatçılar, bilim insanları ve kanaat önderlerinin davetliler arasında yer aldığı etkinlikte, ödülleri gecenin sunuculuğunu da üstlenen Türk-Amerikan hekim ve Dr. Oz Show’un yaratıcısı Mehmet Öz takdim etti.

“İnsanların yaşayış şekillerini değiştirmeyi başardık”

Yemeksepeti Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın, “Benim için başarının kıstası her zaman, insanların hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşayış şekillerini olumlu yönde değiştirecek adımlar atabilmek oldu. Yemeksepeti ile bunu başarabildik. Türkiye’de sadece internet kullanım alışkanlıklarını değiştirmedik, pek çok kişiye teknoloji tabanlı işler yaparak dünya çapında başarı yakalayabileceklerine dair ilham verdik. Başarımızı çalışanlarımızla paylaşmamız tüm dünyada işverenlerin yeni standartlar üzerine kafa yormasına vesile oldu. Çok gurur duyduğumuz tüm bu gelişmelerin neticesinde, böylesi prestijli bir ödüle layık görülmek de büyük mutluluk” dedi.

Daha önce Muhtar Kent, Hüsnü Özyeğin gibi isimler onurlandırıldı

2006 yılında Atlantic Records Kurucusu iş adamı Ahmet Ertegün’ün liderliğinde düzenlenmeye başlanan gala, Türkiye ve Amerika arasındaki ekonomik ve kültürel bağları güçlendirme misyonuyla çalışan ATS’in en önemli bağış etkinliği olma özelliğini taşıyor.

Önceki yıllarda ATS galasında onurlandırılan isimler arasında, Fiba Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Coca-Cola Company eski CEO’su Muhtar Kent, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan gibi isimler yer almıştı.

Bu yıl Nevzat Aydın’ın yanı sıra, Amerika’nın en iyi cerrah ve jinekologları arasında gösterilen Dr. Tamer Seçkin de ödüllendirildi.