Kozmetik perakende zinciri Sephora, uygulamakta olduğu sadakat programına ek olarak kendi kredi kartını kullanıma açacağını duyurdu.

Fransa merkezli kozmetik ürünleri perakendecisi Sephora, kendi kredi kartını kullanıma açmaya hazırlanıyor. Halihazırda kullanılmakta olan sadakat kartıyla entegre biçimde çalışacak yeni kredi kartı, ilk olarak Kuzey Amerika bölgesinde geçerli olacak. Kredi kartı programının üç farklı seçeneğe sahip olacağını açıklayan yetkililer, Visa ile ortak çalıştıklarını belirttiler. Yapılan açıklamada “Sephora Credit Card”, “Sephora Visa Credit Card” ve “Sephora Visa Signature” isimli üç farklı seçeneğin sunulacağı ifade edildi.

Sephora tarafından sunulan kredi kartını kullanan müşteriler, alışılagelmiş sadakat programının dışında da ek ödüller kazanacaklar. “Beauty Insider” isimli sadakat programı ile entegre biçimde çalışacak olan Sephora kredi kartlarına, eski ya da yeni müşteri olması fark etmeksizin başvuru yapan herkes erişebilecek.

Kendine ait kredi kartı çözümünü geliştirmek için Alliance Data ile ortaklık kuran Sephora, kişiye özel hediyeler ve kullandıkça puan biriktirme gibi alışılmış özellikleri de kredi kartına ekliyor.

Sadece kozmetik mağazalarında değil, her yerde geçerli

Güzellik ve kozmetik ürünleri perakendecisi Sephora, resmi bir basın açıklaması ile kredi kartı çözümünü duyurdu. 2019 İlkbahar sezonu itibarıyla dağıtılmaya başlanan Sephora kredi kartları ile müşteriler, sadakat programına ek ödüller kazanacak. “Sephora Credit Card”, “Sephora Visa Credit Card” ve “Sephora Visa Signature” olmak üzere üç farklı çeşidi bulunan kredi kartlarının, kişiye özel ödüller ve kullandıkça puan kazanma gibi özellikleri de bulunacak. Sephora kredi kartı kullanıcılarının, var olan sadakat programından daha fazla ödül kazanacakları bilgisi verildi.

Sephora Müşteri İlişkileri Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrea Zaretsky, “Sephora kredi kartları, marka olarak sadakat felsefemizi her anlamda örneklendirmektedir. Ürün, hizmet, deneyim ve kişiselleştirme gibi Sephora’nın en sevilen yönlerini, müşterilere özel erişim, kişiye özel ödül ve avantajlarla ile bir üst seviyeye taşıyoruz. Sephora kredi kartı, sadakat yolculuğumuzda hedeflediğimiz bir sonraki adımdı. Müşterilerimizin yalnızca mağazalarımızda değil, günlük yaşamlarında da kullanabilecekleri bir ürün” açıklamasında bulundu.

Sephora kredi kartının, başlangıç aşamasında belirli pazarlarda, daha sonra ise ABD genelinde kullanıma açılacağı söylendi. Kart sahipleri Beauty Insider programındaki ödüllere ek olarak kredi kartı ödülleri kazanabilecekler. Sephora Visa Signature kart sahiplerinin ise ek avantajlara da erişimi olacak.

Küresel ölçekte kartlı ödeme miktarı artıyor

Araştırmalara göre, kartla ödeme yapan tüketici ve kartlı ödeme kabul eden satıcı sayısı istikrarlı biçimde artmaya devam ediyor.

Bankacılık ve perakende alanlarında araştırmalar yapan danışmanlık şirketi RBR, küresel ölçekte yapılan kartlı ödeme miktarının arttığını duyurdu. “Global Payment Cards Data and Forecasts to 2023” ismi ile yayımladığı raporda, hem kartla ödeme yapan tüketicilerin hem de kartlı ödeme kabul eden satıcıların sayısının yükseldiğini ifade eden RBR, önümüzdeki dönemde de artışın aynı şekilde devam edeceğini iddia ediyor.

Küresel ölçekte yapılan araştırmada, 2017 yılında kartlı ödeme kabul eden satıcı sayısında yüzde 13 oranında artış yaşandığı ve 69,2 milyon sayısına ulaşıldığı belirtildi. Araştırmasında gelecek döneme dair de öngörülerde bulunan danışmanlık şirketi, 2023 yılına kadar kartlı ödeme işlemlerinin yükseliş trendinde olacağını, kartlı ödeme kabul eden satıcı sayısının da aynı oranda artacağını ortaya koydu.

IndusInd Bank’tan İnteraktif Kredi Kartı