Sukuk piyasasında daha aktif bir rol oynamayı hedefleyen QNB Finansbank Grubu, bünyesinde kurulan “QNB Finans Varlık Kiralama A.Ş.” ile sektörde bir ilke imza atıyor.

QNB Finansinvest’in bir iştiraki olarak faaliyetlerine başlayan QNB Finans Varlık, bir aracı kurum tarafından kurulan ilk varlık kiralama şirketi olarak faizsiz bankacılık ilkelerine uygun şekilde kira sertifikası ihraçlarında bulunacak.

Yeni iştirakleriyle ilgili açıklamalarda bulunan QNB Finansinvest Genel Müdürü Pamir Karagöz, sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunacak ve yatırımcılarımıza katma değer sağlayacağına inandığımız farklı yatırım ürünleri sunmak üzere “QNB Finans Varlık” şirketini kurarak sektörde bir ilke imza attıklarını belirtti.

Karagöz, “Geçtiğimiz yıl QNB Finansbank Grubu iştiraklerinden QNB Finansleasing, sektörde ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirmişti. Bu alandaki fırsatları doğru değerlendirmek ve piyasadaki mevcut borçlanma araçlarına iyi bir alternatif olacak kira sertifikası ihracı ile farklı yatırım ürünlerini değerlendirmek isteyen yatırımcılara ulaşmayı  hedefliyoruz. QNB Finans Varlık, hem yurt içinde hem de yurt dışında kira sertifikası ihracı gerçekleştirebilecektir. QNB Finans Varlık, kira sertifikası ürününü yatırımcılara tanıtmayı ve kullanımını artırmayı ilke edinmiştir. QNB Finans Varlık sayesinde, QNB Finansbank grubu, SUKUK piyasasında daha aktif bir rol oynamayı hedeflemektedir” dedi.