Fintech girişimi Stripe, kurumsal kullanıcıları için kredi kartı hizmeti vermeye başladığını duyurdu.

Ürün çeşitliliğini artırma kararı alan ABD’li fintech girişimi Stripe, kredi hizmeti vermeye başladığını duyurmasından yaklaşık bir hafta sonra yine ses getirecek bir açıklamada bulundu. Yeni nesil ödeme çözümleri sunan Stripe, ticari müşterileri için kurumsal kredi kartı hizmeti başlattı.

Çevrim içi satış yapan işletmelerin ödeme almalarını kolaylaştıracak çözümler geliştiren girişim, işlem çeşitliliğini artırmak için peşi sıra hamleler yapıyor. Geleneksel hizmetlerin, internet üzerinden satış yapan modern işletmelere uygun olmadığını savunan Stripe, firmaların ödeme almalarını kolaylaştırmak için ürün yelpazesini genişletiyor. Kredi çözümünün ardından duyurusunu yaptığı kredi kartı hizmetiyle de bu hedeflerine yaklaştıklarını ifade ediyorlar.

Stripe üye iş yerleri, kurumsal kredi kartına tek tıklama ile başvurabiliyorlar. Sanal ve fiziksel seçenekleri bulunan kredi kartı ile anında işlem yapılmaya başlanıyor.

Kişiye özel seçenekler sunan kredi kartında, günlük veya belirli kategorilerde harcama sınırlamaları oluşturulabiliyor. Dinamik harcama raporlaması seçeneği bulunan kart hizmetinin, gider dökümü alma olanağı bulunuyor.

Üye iş yerlerine ücretsiz biçimde sunulan Stripe kredi kartı, yıllık ücret, yabancı para birimi işlem ücreti veya gecikme ücreti içermiyor. Stripe, sunduğu kredi kartı çözümlerinde para transferlerinde komisyon ücreti alarak gelir modeli oluşturmayı tercih ettiğini belirtiyor. Yıllık ücret ve döviz işlemlerinde hizmetten ücretsiz biçimde yararlanmak için ödemelerin düzenli biçimde yapılması şartı koşuluyor.

Kredi çözümleri sunmaya başlamıştı

Fintech girişimi Stripe, KOBİ’lere özel geliştirdiği “Stripe Capital” isimli kredi hizmetini kullanıma açtığını duyurdu.

Online satış yapan işletmelere kredi kartı ödemeleri ve API bağlantı çözümleri sunan Stripe, bundan böyle kredi hizmeti de vermeye başlayacak. Ödeme çeşitliliği sağlamak isteyen küçük işletmelere hiçbir altyapı kurmaya gerek kalmadan entegre çözümler oluşturan Stripe, KOBİ kredileri vereceğini açıkladı. Yayımlanan duyuruda, online KOBİ kredilerine farklı bir boyut getirdikleri ifadesi yer aldı.

Stripe’ın kurucu ortağı John Collison, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, bankaların KOBİ’lere eskisi kadar kredi sağlamadıklarını belirtti. KOBİ’ler ve bankalar arasındaki kredi işlemlerinin zahmetli olduğunu, tamamlanması gereken uzun evrak işlerinin bulunduğunu hatırlattı. Peşi sıra gönderdiği tweet’lerde, girişimler için sermaye sağlamanın önemi değinen Collison, sermayeye erişme konusunda artık kendilerinin de bir alternatif olduğunu vurguladı.

LINE Pay ve WeChat Pay Entegre Oldu