Kullanıcı sayısını yüzde 900 artıran Coiny’nin işlem hacmi, geçen yıl ekim ayına kıyasla bir yıl içinde 16 kat büyüdü.

Dijital varlıkların alım-satımı, depolanması, yönetilmesi ve ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için en kolay, en hızlı ve en güvenilir ürünleri üreten Coiny, 2019 hedeflerine ekim ayı itibariyle ulaştı. 2018 Nisan ayında dijital varlık cüzdanı Coiny Wallet’ı ve 2018 Ekim ayında ise dijital varlık ticaretinin en hızlı, en kolay ve en güvenilir yolu olan Coiny Pro dijital varlık borsasını kullanıcılarına sunan şirket, bir yıl geçmeden kullanıcı sayısını yüzde 900 artırdı. Coiny’nin hacmi ise geçen yıl ekim ayına göre bir yıl içerisinde 16 kat büyüdü.

Konuyla ilgili konuşan Coiny CEO’su Ayberk Kuday, “Genç bir şirket olmamıza rağmen gerek sunduğumuz teknoloji gerek sermaye yatırımımız gerekse kullanıcı sayımızla sektörde belirleyici olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2019’un başında aylık aktif 15 bin kullanıcı hedefliyorduk, bu sayıya çok kısa bir süre içerisinde ulaştık. Kullanıcıların en hızlı ve en kolay şekilde Türk lirasıyla çok çeşitli dijital varlıklara ulaşmasını sağlıyoruz. Başlangıçta benzer işi yapan firmalar sadece bir dijital varlık sunabiliyorlardı bizdeki gibi bir analizleri yoktu. Coiny Pro’nun sunduğu esnekliği ve analizi şu anda Türkiye’de ve bölgede sunan başka bir borsa yok. Sunduğumuz detaylı analizle, kullanıcı ilgilendiği dijital varlığın hareketlerini net bir şekilde görebiliyor. Borsamız tasarım anlamında da çok başarılı. Coiny Pro, tasarımıyla sektörde arayüz konusunda belirleyici oldu” ifadelerini kullandı.

2020’de hedef büyütüyor

Kuday, “Coiny olarak yeni dönemde platformumuz üzerinden her düzeyden yatırımcının geleceğine inandığı şirketlerin hisselerinden, kendi bütçesine göre alım yapabilmesini sağlayacak olan sistemi hayata geçiriyoruz. Hayata geçirdiğimiz yeni uygulamayla birlikte dünyaca ünlü şirketlerin hisselerini, token’lar halinde yatırımcılara ulaştıracağız. Böylelikle her düzeyden yatırımcı, giriş eşiği yüksek olan hisseye bile 80 liradan 8 bin liraya kadar çok farklı rakamlarda yatırım yapma fırsatına kavuşacak. Ayrıca Coiny Wallet cüzdan uygulamasının yeni versiyonunu hazırlıyoruz. 2020’in ilk aylarında kullanıcılarımızın beğenisine sunacağız. Şirket olarak 2020’de 1 milyar TL ciroya ulaşmayı ve kullanıcı sayımızı 10 katına çıkartmayı hedefliyoruz. Üç yıl içerisinde de cirosal bazda yüzde 300 büyüyeceğiz” diye konuştu.

Küresel çapta, dünyanın ilk 3 dijital varlık platformundan biri olmak için bu yola çıkan Coiny, yeni nesil ekonominin ve teknolojinin sunduğu imkanlarla, değer takasında dijital varlıkların etkisinin güvene dayalı bir şekilde artmasını sağlayarak, insanların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. Webrazzi Ödülleri’nde Türkiye’nin en iyi 3 blockchain girişimi arasında yer alan Coiny, Blockchain Türkiye Platformu’nun da aktif üyeleri arasında yer alıyor.

Coiny Dünya Devi Şirketlere Yatırım Yapma Fırsatı Sunuyor