Vodafone Pay, Tmob’un geliştirdiği MFS Platformu’nun ileri teknoloji altyapısı üzerinde hazırlandı.

Mobil ödeme uygulaması Vodafone Pay kullanıma sunuldu; Vodafone Pay’in uygulama ve altyapısı, yerli teknoloji şirketi Tmob tarafından hazırlandı.

6 ay gibi kısa bir sürede hazırlanan yeni nesil mobil cüzdan uygulaması Vodafone Pay ile ön ödemeli alışveriş kartı Vodafone Pay Kart ürün ailesi birleştirildi.

Tmob’un geliştirdiği uygulama ile kullanıcılar, sanal ve fiziksel Vodafone Pay Kart’lara Vodafone Pay uygulaması ile banka hesabından EFT yoluyla ya da tüm banka ATM’lerinden para yükleyebiliyor.

Kullanıcılar, banka kartlarını Vodafone Pay uygulamasına tanımlayabiliyor; 7/24 anında para transferi gerçekleştirebiliyor; bakiye yüklenmiş fiziksel Vodafone Pay Kart’larını kullanarak tüm ATM’lerden 7/24 anında para çekebiliyor.

Vodafone Pay sayesinde online ve mağaza içi alışverişin yanı sıra dijital oyun içi satın almalar da hızlı, kolay ve güvenle yapılabiliyor. Faturalı Vodafone aboneleri de hatlarına Cep TL yükleyebiliyor.

Ayrıca 12 yaş üstü herkes, kullandığı operatörden ve banka müşterisi olup olmamasından bağımsız olarak Vodafone Pay uygulamasını kullanabiliyor ve fiziksel Vodafone Pay Kart sahibi olabiliyor.