Dijitalleşen dünyada içerik üreterek gelir elde etme trendi her geçen gün ivme kazanarak büyümeye devam ediyor.

Pandemi süreciyle birlikte evde daha fazla vakit geçirilmesi içerik üreticilerinin yüzde 91 daha fazla içerik üretmesine neden oldu. Yeni nesil içerik platformu Accessland’in kurucusu Nihal Temur ‘’Son bir yılda dijital yaratıcılık şaha kalktı. 2017’de 12.7 milyar dolara sahip olan dijital içerik pazarı 2026’da 50 milyar dolara ulaşacak. İçerik üreticilerin aylık kazançları 50 ile 5 bin dolar arasında değişim gösteriyor. Türkiye’de de içerik pazarı hızla büyümeye devam ediyor’’ dedi.

Türkiye’de pazarın daha hızlı büyüyebilmesi için belli bir alanda ilgisi ve tutkusu olan herkese bir fırsat tanınması gerektiğini belirten Nihal Temur ‘’Kurduğumuz platformla yapmaya çalıştığımız sadece bir müşteri ya da bir içerik ile bile başlayarak herkese kendi işinin patronu olabilmesi için fırsat tanıyabilmek. İçerik üreticilerine izlenme sürelerine bağlı kalmadan fiyatlarını özgürce belirleme ve kendi gelirlerini yönetebilme imkanı sağlayabilmek. Herkese kazanç sağlayacak ve pazarı büyütecek olanın bu olduğuna inanıyoruz’’ diye konuştu.

‘’Herkes tutkusunu gelire dönüştürebilir’’

‘’Türkiye’nin bu pastadan büyük bir dilim almasını sağlamak için herkese entelektüel veya fiziksel sermayelerinden faydalanmaları için imkan tanınması’’ gerekiyor diyen Nihal Temur sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’ İnsanlar etkileşim içinde olmak istiyorlar. Deneyimin bir parçası olabilmek istiyorlar. Bütün bunlarla beraber daha çok bilgi ve destek arayışı içerisindeler. Dolayısı ile Accessland kullanıcılarına kaliteli bir içerik yönetimi sunuyor. İster birebir ister topluluklara ister canlı ister kayıttan ister video ile ister podcast olarak içerik üretebilme fırsatı tanıyor. Bütün bunları gelişmiş bir izleyici analitiği ve güvenli bir ödeme sistemi ile destekliyor. İçerik üreticileri için bilgi ve yeteneklerini hızla gelire dönüştürebilecekleri, katılımcılar için ise kendilerini dönüştürüp dünyalarını değiştirebilecekleri bir platform sağlıyor.’’