Bireyler ve reel sektörün ihtiyaçlarına yönelik uygulama ve çözümlere imza atan Findeks, 5 milyon kullanıcıya ulaştı.

Kredi Kayıt Bürosu’nun (KKB), 2014 yılında bireyler ve reel sektörün ihtiyaçlarına özel olarak tasarladığı ve pek çok finansal takip ve risk yönetim hizmetini bir arada sunduğu Findeks’in 7. yılında çarpıcı veriler açıklandı. 7 yılda Findeks çatısı altında sunulan finansal ürün ve hizmetlerin kullanım oranları artarken bireysel ve ticari olmak üzere toplam 12 milyon kullanıcının raporu alındı. Findeks, 4 milyon 605 bin 102 gerçek kişi, 394 bin 898  tüzel kişi olmak üzere toplam 5 milyon üye sayısına ulaştı.

Kurum olarak bugüne kadar finans ve reel sektöre destek olan 80’in üzerinde yenilikçi ürün ve hizmet sunduklarının altını çizen Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdür Vekili Veysel Sunman; Dijital dönüşüm, inovasyon, AR-GE gücü ve yetkin insan kaynağı ile finans ve reel sektöre 25 yılı aşkın süredir katma değer sağlamanın gururunu yaşıyoruz. 2014 yılında bireyler ve reel sektörün ihtiyaçlarına özel olarak tasarladığımız ve o günden bu yana sektörde önemli bir yapı taşı olarak dikkat çeken Findeks ile de 5 milyon üye sayısına ulaştık. Findeks, hem bireysel hem de ticari dünyada finansalların kontrolü ve alacak riski yönetimin günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Findeks ürün ailesi başta olarak üzere yenilikçi uygulama ve çözümlerimize her gün yenilerini ekleyerek, teknoloji gücümüzle kullanıcılarımız başta olmak üzere finans sektörünün hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Her geçen gün hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelen kredi notu, sadece kredi kullanırken değil ev-araba kiralamadan, beyaz eşya ve cep telefonu alımına kadar günlük hayatın birçok sürecinde bireylerin hayatını kolaylaştıran önemli bir gösterge olarak kullanılıyor. Kredi notu yüksek olan bireyler, birçok konuda avantajlı koşullardan faydalanabiliyor.

 

Findeks’i en çok erkekler kullanıyor 

Findeks verilerine göre üyelerin yüzde 20’sini kadınlar, yüzde 80’ini ise erkekler oluşturuyor. Findeks kullanıcılarının yaş durumuna bakıldığında ise ortalamanın 40 yaş olduğu görülüyor.