Sipay ile Aktif Bank iştiraki olarak faaliyetlerini sürdüren ve güçlü Ar-Ge alt yapısı, çözüm odaklı stratejileri ile dikkat çeken PAVO güçlerini birleştirdi.

Aktif Bank iştiraki olarak faaliyetlerini sürdüren ve güçlü Ar-Ge alt yapısı, çözüm odaklı satış-pazarlama stratejileri, nitelikli üretim, operasyon ve servis hizmetleriyle öne çıkan PAVO ile ödeme sistemleri alanında dinamik ve yenilikçi bakış açısına sahip; dijital cüzdan, sanal POS, link ile ödeme alma, prepaid card gibi yeni nesil ödeme sistemlerini tek bir çatı altında buluşturan ve Fintech sektöründe getirdiği inovasyon odaklı yenilikler ile dikkatleri üzerine çeken Sipay iş birliği gerçekleştirdi.

Bu iş birliği ile Sipay, PAVO ile birlikte fiziksel dünyada ödeme alınması kapsamında üye iş yerlerine Android POS cihazı sağlamak amacıyla hizmet sunacak. Üye iş yerlerinin, fiziksel dünyada tüm kart programlarına taksit yapmak için artık her bankanın POS cihazını bulundurmalarına gerek kalmayacak. Böylece üye iş yerleri hem cihaz kalabalığından kurtulacak hem de tüm POS işlemlerini tek ekrandan gerçekleştirebilecek. Bu sayede cihaz bakım maliyetlerini de önemli oranda azaltabilecekler. Ayrıca, bu cihazlar yeni nesil sisteme entegre olduğu için bir Android cihaz gibi istenilen tüm uygulamalar (CRM, satış vb.) yüklenerek tek bir cihazdan tüm ihtiyaçlar çözümlenebilecek.

Markaların dijitalleşme ve finansal teknoloji alanında kendi müşterilerine ve iş ortaklarına sunduğu hizmetlerle çağa ayak uydurmak ve yeni nesle hizmet etmek istediklerini belirten Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak, konu hakkında sözlerine şu şekilde devam etti: 2013 yılından bu yana Aktif Bank iştiraki olarak faaliyetlerini sürdüren PAVO ile yaptığımız iş birliği konusunda oldukça mutluyuz. Hedefine inovasyonu alan ve kullanıcıların ihtiyaçlarına odaklanmış markalarla çalışmak bizi oldukça motive ediyor.

Bu iş birliğimiz ile üye iş yerlerinin ödeme almalarını oldukça kolaylaştırıyoruz. Kullanıcılar artık daha sorunsuz, daha kolay, daha güvenli ve daha gelişmiş deneyimler istiyor, biz de bu taleplere paralel olarak çalışmalarımızı sürekli olarak güncelliyoruz. Bu zamana kadar olduğu gibi büyümeye ve yeni iş birliklerine imza atmaya devam edeceğiz.”

PAVO Genel Müdürü Ercan Taşkesen: “PAVO olarak, yenilikçi teknolojiler ile her türlü işletmeye regülasyona uygun ödeme ve tahsilat çözümleri sunan anlayışımız ile Sipay’in ödeme sistemleri alanındaki dinamik ve yenilikçi uygulamalarından doğan güçlü iş birliğimizin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sinerjinin, müşteri ihtiyaçlarını karşılayan, yenilikçi ve teknolojiden beslenen bütünleşik yapısının bizleri uzun soluklu bir iş birliğine taşıyacağına inanmaktayız.” dedi.