BtcTurk | PRO’da Render Token (RNDR), PlayDapp (PLA) ve Livepeer (LPT) listeledi. BtcTurk | PRO, 63 kriptopara birimine ve 150 işlem çiftine ulaştı.

Yeni eklenen kriptoparalar ile BtcTurk | PRO web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) işlem çiftlerinde alım satım işlemi yapılabiliyor. Render Token (RNDR) için minimum yatırma ve çekme limiti 30 RNDR, PlayDapp (PLA) için minimum yatırma ve çekme limiti 40 PLA ve Livepeer (LPT) için ise minimum yatırma ve çekme limiti 2 LPT olarak uygulanıyor.

 

Render Token (RNDR) hakkında:

Render Token (RNDR), Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuş, dağıtık bir GPU oluşturma ağıdır. GPU yani grafik işlem birimi gücüne ihtiyaç duyanlar ile yüksek grafik işlem gücüne sahip olanları buluşturmayı amaçladığını belirten bir projedir. Özellikle bu ihtiyaca sahip olanlar tarafında sanatçılar ve tasarım stüdyoları örnek verilerken, yüksek grafik işlem birimi gücüne sahip taraf içinse madencilik faaliyetinde bulunan kişi ve şirketler örnek olarak belirtilmiştir. RNDR, ERC-20 standardına sahip bir fayda jetonudur (Utility Token). Ağa dahil olup yüksek GPU gücünden faydalanmak isteyen sanatçılar ve yapım, tasarım stüdyoları ile ağın düğüm operatörleri denilen GPU sağlayıcıları arasındaki alışverişte kullanılır.

 

PlayDapp (PLA) hakkında:

PlayDapp, bir blokzinciri tabanlı oyun platformu ve NFT pazar yeridir. PLA ise platformun, işlemler için kullanılmak üzere oluşturulan yerel jetonudur. Platformdaki oyunlar, Ethereum, Avalanche ve Solana gibi birden fazla blokzincirinde çalışabilmektedirler. PlayDapp, kriptopara kullanıcısı olmayan oyun severleri de blokzinciri tabanlı oyun dünyasına getirmeyi hedeflediğini belirtmiştir. Bu bağlamda oyunculara, oyunun kendi yerel jetonuna sahip olmasalar da oyun oynayabilecekleri bir platform sunmuşlardır.

 

Livepeer (LPT) hakkında:

Livepeer, merkeziyetsiz bir canlı video akışı ağı protokolüdür. Geliştiricilerin özgürce katkıda bulunabileceği açık kaynak kodlu bir protokol olan Livepeer, merkeziyetsiz canlı video akış protokolü sağlayan ilk proje olduğunu belirtmektedir. Livepeer protokolünün Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulan yerel jetonudur. Projenin çıkış noktasının son yıllarda içerik üretici ekonomisinin büyümesi ve video içeriğinin son kullanıcıya sorunsuz şekilde sunulmasını sağlayacak merkeziyetsiz bir alternatif önerisi olduğu belirtilmektedir.

 

BtcTurk | PRO’da listelenen kriptopara birimleri Bitcoin (BTC) dahil 63 oldu

Bitcoin’in (BTC) yanı sıra BtcTurk | PRO’da yer alan kriptopara birimleri: Tether (USDT), Ethereum (ETH), Synthetix (SNX), Enjin (ENJ), Cosmos (ATOM), Polygon (MATIC), XRP (XRP), Ankr (ANKR), Cardano (ADA), Eos (EOS), Dogecoin (DOGE), Compound (COMP), Decentraland (MANA), Stellar (XLM), Neo (NEO), TRON (TRX), Tezos (XTZ), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Chiliz (CHZ), The Graph (GRT), OMG Network (OMG), Chainlink (LINK), Uniswap (UNI), Litecoin (LTC), Maker (MKR), Dash (DASH), Basic Attention Token (BAT), Filecoin (FIL), USD Coin (USDC), Solana (SOL), Stacks (STX), Axie Infinity (AXS), Shiba Inu (SHIB), Loopring (LRC), Fantom (FTM), Universal Market Access (UMA), Storj (STORJ), Polymath (POLY), Fetch.ai (FET), NuCypher (NU), The Sandbox’ı (SAND), Amp (AMP), Audius (AUDIO), Spell Token (SPELL), Terra (LUNA), ApeCoin (APE), Bancor (BNT), Curve DAO (CRV), Quant (QNT), Golem (GLM) ve SKALE Network (SKL), Algorand (ALGO), PAX Gold, Ethereum Name Service (ENS), Immutable X (IMX), Render Token (RNDR), PlayDapp (PLA) ve Livepeer (LPT).  Böylece BtcTurk | PRO 150 işlem çiftine ulaştı.