Ödeme sistemleri ve Açık Bankacılık çözümleri sunmak amacıyla 2001 yılında kurulan Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. artık “Finrota” adıyla yoluna devam ediyor.

Yeni dönemde, farklı ölçeklerdeki şirketlere hizmet verebilmek ve iş ortaklarının sayısını tabana yayarak daha da artırmak isteyen Finrota, sektördeki her şirketin finansal teknolojideki rotasını çizmesine yardımcı oluyor.

Ödeme sistemleri ve Açık Bankacılık hizmetlerinin erişilebilirliği, dijitalleşmesi ve kolaylaşması sürecinde önemli rol oynayan Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. yenilendi. Sektör lideri Eçözüm, yeni dönemde “Finrota” adıyla faaliyetlerini sürdürecek.

Finrota, 2021 yılında Param bünyesine dahil olarak ürün ve hizmetlerinin gücünü artırdı. Param’ın köklü geçmişinin ve deneyiminin katkısıyla ilerleyen Finrota, ulusal ve uluslararası şirketlere AR-GE ve yüksek teknoloji kullanarak geliştirdiği ürünleriyle fark yaratan çözümler sunuyor. Finrota ayrıca, portföyündeki ürünlerin sayısını artırmaya ve iyileştirmeye devam ediyor.

 

Küresel bir oyuncu olmayı hedefliyor

Türkiye’nin en büyük online tahsilat sistemi olan Netahsilat ve Açık Bankacılık çözümleri sunan NetEkstre, Posrapor, E-DBS ve TÖS (Toplu Ödeme Sistemi) ürünleri ile sektöre yön veren Finrota, hizmet verdiği alanlarda küresel bir oyuncu olmayı hedefliyor.

Finrota; gelişmiş teknolojik altyapısıyla, firmaların ihtiyaçlarına yönelik çözümler ile finansal işlemlerini tek ekrandan, zaman tasarrufu sağlayarak otomatize hale getiriyor.

Bunların yanı sıra; 2015 yılından bu yana VISA Avrupa Çözüm Ortakları listesinde yer alan, PCI DSS standartlarında hizmetler geliştiren Finrota, 200’den fazla çalışanıyla iş ortaklarına üstün teknoloji ve güvenli altyapıya sahip dinamik çözümler sunuyor.

Farklı ölçekteki şirketlere hizmet vererek, tabana yayılma stratejisiyle iş ortaklarının ve kullanıcılarının sayısını artırmaya odaklanan Finrota, kullanıcılarının finansal teknolojide rotası olmayı amaçlıyor.

 

Finrota Genel Müdürlüğü görevine İlknur Uzunoğlu’nun getirildiğini sizlere duyurmuştuk.

İlknur Uzunoğlu, Eçözüm Genel Müdürü Oldu