Thread In Motion, Esor Investments ve TTGV1 Fonu’ndan 500 Milyon TL’yi aşan değerlemeden yatırım aldı.

2017 yılında Kadir Demircioğlu ve Rahim Öner tarafından kurulan Thread In Motion, geliştirdiği giyilebilir teknoloji ürünleriyle otomotiv, perakende, lojistik, e-ticaret gibi sektörlere özel operasyonel verimliliği artıran çözümler sunuyor. Hem Türkiye’de hem de dünyada birçok önemli markanın teknoloji tedarikçisi olmayı başaran şirket, göstermiş olduğu başarılarla Esor Investments ve TTGV1 Fund’tan yarım milyar TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

Demircioğlu: “Yeni yatırımla global arenada marka bilinirliğimizi artırmayı sürdüreceğiz”

Zamandan tasarruf sağlamanın yanında operasyonel verimlilik ve üretkenlik de sağlayan giyilebilir teknolojiler alanındaki küresel harcamanın önümüzdeki yıllarda rekor seviyelere ulaşacağı beklentisini dile getiren Thread In Motion’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Kadir Demircioğlu; “Altı farklı sektörde 25 küresel ortağımızla global alanda 220’den fazla şirket için tasarlanmış giyilebilir teknolojiler geliştiriyoruz. Bu alanda Türkiye’nin dünyadaki tek temsilcisi olmamız, bulunduğumuz konumun ve yaptığımız işin önemini gösteriyor. Yürüttüğümüz çalışmalarla başarımızı katlamaya devam ediyoruz” dedi.

Endüstriyel giyilebilir teknolojiler ve entegre yazılımlar geliştirdiklerini söyleyen Demircioğlu; “Fransa ve Almanya başta olmak üzere toplam sekiz ülkeye ihracat yapıyoruz. Son aldığımız yatırımla yeni teknolojiler geliştirerek, giyilebilir teknolojiler konusunda yerel pazardaki varlığımızı kuvvetlendirip global pazardaki marka bilinirliğimizi artırmaya devam edeceğiz. Ayrıca geliştirdiğimiz yazılım platformumuz sayesinde veri analizi sağlayarak lojistik alanında da tüm süreçleri optimize edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Gedikli: “Thread In Motion’ın globalde hızlı büyüyeceklerine inancımız tam”

Thread In Motion yatırımlarını değerlendiren Teknoloji Yatırım A.Ş. Yatırım Direktörü Elif İnalkoç Gedikli şunları söyledi; “Thread In Motion’ı 2020 yılı başında TTGV1 Fonu henüz kurulmadan önce takip etmeye başladık.  Endüstriyel giyilebilir ürünleri sayesinde; operasyonel izlenebilirlik, üretimde verimlilik, süreç optimizasyonu çözümleriyle dijital dönüşüm süreçlerinde farklı noktalara konumlandıklarını ve şirketlerin önemli problemlerini çözebildiklerini gözlemledik. Ekibin teknik yeterlilikleri, geliştirecekleri yeni ürünlerde fark yaratmalarına ve rakipleri karşısında farklılaşmalarına yardımcı olacak. Türkiye’de ve öncelikli hedef ülkelerde başarı ile devam eden partnerlik yapısını, bu yatırımla birlikte globalde hızlı büyüteceklerine inancımız tam. Geleceğin global markalarından birine TTGV1 Fonu’nun 5. yatırımını yapmış olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.

 

Kuyulu: “Thread In Motion’ın yurt dışında çok başarılı olacağını düşünüyoruz”

Thread In Motion’a yaptıkları yatırım hakkında bilgi veren Esor Investments Kurucu Ortağı Şevki Kuyulu ise “Thread In Motion, operasyonel verimliliği artırmak için endüstriyel giyilebilir teknolojiler ve bunlarla entegre yazılımlar geliştiriyor. Altı farklı sektörde hem Türkiye’de hem de dünyada önemli şirketlerin tedarikçisi olarak operasyonel verimliliği artırmak için tasarlanmış giyilebilir akıllı teknolojiler geliştiriyorlar. Dünya genelinde 25 küresel iş ortağı ve 220’den fazla müşterisi olan Thread In Motion, bu nedenle bizim ilgimizi çekti. Thread In Motion’ın özellikle yurt dışında çok başarılı olacağını düşünerek yatırım yapma kararı aldık. Bir ay gibi kısa bir zamanda ikinci yatırımımızı yaptık. Hem Thread In Motion’a hem de makine öğrenmesi, giyilebilir teknolojiler ve e-ticaret alanında girişimlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.