Microsoft, tedarik zincirlerinin çevikliğini, otomasyonunu ve sürdürülebilirliğini güçlendiren Microsoft Tedarik Zinciri Platformu’nu kamuoyuna duyurdu.

Microsoft, kuruluşların tedarik zinciri veri varlığı yatırımlarını açık bir yaklaşımla en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olan ve en iyi Microsoft yapay zeka, iş birliği, düşük kod, güvenlik ve SaaS uygulamalarını birleştirilebilir bir platformda sunan Microsoft Tedarik Zinciri Platformu’nu kamuoyuna tanıttı. Şirket ayrıca, tedarik zinciri görünürlüğü ve dönüşümü için hazır bir komuta merkezi ve Microsoft Supply Chain Platform’un bir parçası olan Microsoft Supply Chain Center’ın önizlemesini de duyurdu. Tedarik Zinciri Merkezi, yerleşik iş birliği, arz ve talep öngörüleri ve sipariş yönetimi ile bir kuruluşun tedarik zinciri verileri ve uygulamalarıyla yerel olarak çalışmak üzere tasarlandı. Microsoft İş Uygulamaları ve Platformu Kurumsal Başkan Yardımcısı Charles Lamanna, “İşletmeler; eski sistemler, ERP, tedarik zinciri yönetimi ve nokta çözümleri arasında yayılan petabaytlarca veriyle uğraşıyor ve bu da tedarik zincirinin parçalı bir görünüme sahip olmasına yol açıyor” dedi.

 

Futurum Araştırma Kurucu Ortağı ve Baş Analisti Daniel Newman ise, “Tedarik zincirlerinin çevikliği ve direnci organizasyonların verisini tüm ilgili sistemler etrafında ne kadar iyi birleştirebildiği ve yönetebildiğiyle direkt olarak alakalı. Microsoft Tedarik Zinciri Platformu ve Tedarik Zinciri Merkezi, kuruluşların içgörü kazanmak ve hızlı hareket etmek için mevcut yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlıyor. Tedarik zinciri çözümleri her zamankinden daha kritik. Microsoft Tedarik Zinciri Platformu ve Tedarik Zinciri Merkezi ile ilgili ilk değerlendirmemiz, şirketin teknolojisini, uygulamalarını ve kaynaklarını müşterilerine çeşitli BT operasyonları çerçevesinde esneklik ve dönüşüm için sürdürülebilir çeviklik sunabilecek şekilde bir araya getirdiği yönünde” dedi.

 

Microsoft Tedarik Zinciri Platformu: Veri ve tedarik zinciri yönetimi için açık, iş birliğine uygun ve birleştirilebilir bir zemin 

Microsoft Tedarik Zinciri Platformu, müşterilerin tedarik zinciri ihtiyaçlarına yönelik yetenekleri geliştirmeleri veya bağımsız olarak benimsemeleri için Azure, Dynamics 365, Microsoft Teams ve Power Platform genelinde yapı taşları sağlıyor.

Dataverse ile müşteriler tedarik zinciri genelinde görünürlük elde etmek, Power Platform’da düşük kodlu çözümlerle özel iş akışları geliştirmek ve Teams’in gücü aracılığıyla dahili ve harici olarak güvenli bir şekilde iş birliği yapmak için binlerce bağlayıcı oluşturabilecek. Platform, olumlu etki yaratan araçlar ve süreçlerle organizasyonların daha derin içgörüler kazanmasına ve organizasyonların & tedarik zincirlerinin karbon etkisini en aza indirmesine katkı sağlayacak.

Microsoft iş ortağı ekosistemi, müşteri tedarik zincirinin esnekliğini ve çevikliğini sağlamada kritik bir rol oynayacak. Bunun yanı sıra, Microsoft Supply Chain Platform ile iş ortakları, Dynamics 365 Supply Chain Management, Microsoft Azure, Microsoft Teams ve Power Platform’dan yararlanan tümleşik çözümler oluşturmak için endüstriyel ve etki alanı uzmanlıklarını bir araya getirebilecek.

Microsoft; Accenture, Avanade, EY, KPMG, PwC ve TCS gibi danışman ve uygulayıcılardan oluşan zengin bir iş ortağı ekosistemi ile müşterilerine destek olmaya devam edecek. Öte yandan, müşterilerin tedarik zinciri ihtiyaçları için en iyi çözümü bulmalarına yardımcı olmak adına Blue Yonder, Cosmo Tech, Experlogix, Flintfox, inVia Robotics, K3, O9 Solutions, SAS, Sonata, To-Increase Software gibi çözüm sağlayıcılarla çalışmayı sürdürecek.