Ak Portföy, dünyanın önde gelen finans kurumlarından World Finance tarafından bu yıl da ‘Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi’ seçildi.

Art arda dört yıldır “Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi” unvanını elinde tutan Ak Portföy, bu başarılarıyla uluslararası arenada da dikkat çekiyor.

Türkiye’nin en büyük özel portföy yönetimi şirketi Ak Portföy, dünyanın önde gelen finans kurumlarından World Finance tarafından, “Investment Management Awards 2022 – Yatırım Yönetimi Ödülleri” kategorisinde art arda dördüncü kez “Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi” unvanını aldı. Kurulduğu günden bu yana ana misyonunu, tasarruf sahiplerinin birikim ve yatırımlarına değer katmak olarak belirleyen ve sermaye piyasalarının gelişimini ve derinleşmesini destekleyen Ak Portföy, World Finance’den dört yıldır art arda bu ödülü olan tek kurum oldu.

Fon tasarımlarını geleceğe odaklanarak ve dünyadaki değişim düzenini takip ederek oluşturduklarını ifade eden Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı,  World Finance tarafından layık görülen “Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi” ödülünü bu yıl da aldıkları için büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Türkiye’nin en büyük özel portföy yönetimi şirketi oldukları hatırlatan Ersarı, “Odağımıza tasarruf sahiplerimizin ihtiyaç ve beklentilerini alıyoruz. Yatırımcılarımızı anlayarak onlara sunduğumuz yenilikçi ürünlerimizle dünya standartlarında yeni nesil ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Üst üste gelen bu başarı, kurum olarak doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir. Bu anlayışımız ve başarılı fon yönetimimiz uluslararası kuruluşlar tarafından da yakından izleniyor ve takdirle karşılanıyor.”

Ak Portföy’ün yönettiği varlık büyüklüğüyle dünyada da ilk 500 portföy yönetimi şirketi arasında yerini aldığını belirten Ersarı, “World Finance tarafından verilen Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi” unvanını dört yıldır aralıksız biz alıyoruz ve bu başarının haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.