Fibabanka’nın katkılarıyla hayata geçen alternatif ödeme yöntemi Alışgidiş ile e-ticaret dünyasında sanal POS hizmeti ve yapay zekâ tabanlı ödeme teknolojileri sunan iyzico arasında iş birliği gerçekleşti.

Bu iş birliğiyle “iyzico ile Öde” yöntemini kullanan e-ticaret platformlarında tüketiciler açısından Alışgidiş ile uzun vadelerde ödeme imkânı sunulurken satıcılar için de tahsilat riski olmadan ek satış ve yeni müşteri avantajı sağlanıyor.

Tüketicilere kredi kartı ve nakitle alışverişe alternatif olarak hayata geçen Alışgidiş, iş ortaklıklarını geliştirmeye e-ticaret dünyasında sanal POS hizmeti ve yapay zekâ tabanlı ödeme teknolojileri sunan iyzico ile devam ediyor.  Bu kapsamda, “iyzico ile Öde” yöntemini kullanan üye iş yerleri ve bireysel kullanıcılar hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde alışverişlerini tamamlayabilecek. Bu iş birliği ile 5.000 TL’ye kadar olan alışverişlerde 5 aya varan vadelerle yüzde 0 faiz imkânı; 50.000 TL’ye kadar olan alışverişlerde ise uygun faiz oranlarıyla 36 aya varan taksit seçeneği sunuluyor.

Alışgidiş’e kimlik bilgileri ile kolayca üye olabilen tüketiciler, anında limitlerini öğrenip kredi kartı kullanmadan alışveriş yapmaya başlayabiliyor. 3 aydan 36 aya kadar varan taksitlerle ödeme imkânları tanıyan Alışgidiş ile müşteriler mevcut kredi kartı limitlerinin dışında, Alışgidiş’e özel limitle ekstra satın alma gücüne kavuşuyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Fibabanka Ekosistem ve Platform Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, şöyle dedi: “Yaptığımız yatırımlar ve odaklanmış ekibimiz sayesinde son bir yılda 2 kat büyüdük, 11 binden fazla Alışgidiş Noktası’na ulaştık. ‘Alışgidiş’ ile ‘Şimdi Al Sonra Öde’nin Türkiye’deki en büyük oyuncularından biri olduk. Türkiye’nin online ödeme sistemi iyzico ile yaptığımız iş birliği ile büyümeye devam ettiğimiz e-ticaret platformları kanalında hizmet ağımızı ciddi bir açılımla genişletiyoruz. Sektördeki öncü rolümüzü pekiştiren bu adımla daha fazla müşteriye ve bu alanda büyümek isteyen satıcılara hizmet sunacağımız için heyecanlıyız.