Ekonomist ve Araştırmacı Çağla Karabacakoğlu, fikirlerinizi taze tutmak, en son gelişmeleri yakından takip etmek ve ağınızı genişletmek için katılabileceğiniz konferansları Fintechtime Mart 2023 sayısı için yazdı.

“Yılın en çok ses getirecek konferansları belli oldu. Fikirlerinizi taze tutmak, en son gelişmeleri yakından takip etmek ve ağınızı genişletmek için katılabileceğiniz konferansları sizin için bir araya getirdim.”

 

Sthlm FinTech Week

13-17 Şubat’ta Stockholm, İsveç’te gerçekleşen organizasyon 2 günlük konferans ve bir hafta boyunca sektör liderlerinin yer aldığı yan etkinliklerden oluşuyor. Hafta boyunca Regülasyonlar, BNPL ve Gömülü Finans, PayTech, RegTech, Fintech’in karanlık tarafıyla mücadele eden AML endüstrisi, Ekosistem Bankacılığı, Açık Bankacılık, Etki Odaklı FinTech ve Web3 trendleri gibi konularda uzmanların konuşmalarına yer veriliyor.

 

Future Dijital Finance

6-7 Mart tarihlerinde Teksas, ABD’de düzenlenecek olan konferans, farklı büyüklüklerdeki finansal hizmet kuruluşlarının müşteri deneyimini geliştiren dijital stratejilerde yer bulması gereken önceliklere ve gelecekteki yenilikler için yaratılabilecek fırsatlara odaklanıyor.

 

Money Live Summit

8-9 Mart tarihlerinde Londra, İngiltere’de düzenlenecek olan zirve, bankacılık ve küresel ödemelerin geleceği için gündemi belirliyor. Dünyanın FinTech başkenti olarak adlandırabilecek Londra’da düzenlenen zirve, sektör liderlerini bir araya getirerek en parlak fikirlerin doğmasını ve çığır açan ortaklıkların kurulmasını vadediyor.

 

FinovateEurope FinTech Event

14-15 Mart 2023’te Londra, İngiltere’de gerçekleştirilecek olan etkinlik, “Değişimde Gezinin ve Yeni Fırsatlar Keşfedin” mottosuyla %50’si finansal kuruluşlardan olmak üzere 1000’den fazla profesyoneli ağırlamaya hazırlanıyor. FinovateEurope geleceğin dijital planlarını yapmak için işin uzmanlarıyla sektörü buluşturacak bir takvim içeriyor.

FinTech Meetup

19-22 Mart tarihlerinde Las Vegas, ABD’de gerçekleştirilecek olan buluşma FinTech etkinlikleri içinde çığır açacak teknoloji destekli bağlantılarla yeni insanlarla tanışma, yeni kurumları keşfetme ve yeni fırsatlar yakalama imkânı sunuyor.

Pay360 Conference

21-22 Mart’ta Londra, İngiltere’de hibrit olarak gerçekleştirilecek olan konferans ödemeler sektörünün yıllık buluşma yeri olma özelliğini taşıyor. Konferans; bankaları, ticari şirketleri, kamu kurumlarını, yatırımcıları, FinTech’leri, finansal aracıları, kart sağlayıcılarını ve çözüm sağlayıcılarını bir araya getirirken, en üst düzey 2000 temsilciye de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

InsurTech Spring Conference

29-30 Mart’ta 4.sü gerçekleştirilecek olan konferans iş birliğine odaklanıyor.  Bu konferans, değer zinciri boyunca daha iyi bir işbirliği oluşturmak için neyin gerekli olduğunu tartışmak üzere geleneksel sigortacıları ve InsurTech’leri bir araya getiriyor.

Smarter Faster Payments 2023

16-19 Nisan tarihlerinde Las Vegas, ABD’de gerçekleştirilecek olan Ödemeler Konferansı, her yıl yeni ve deneyimli sektör profesyonellerini buluşturarak son trendlerden haberdar ediyor ve sektörün geleceğini şekillendirecek konu başlıklarını ele alıyor.

New York FinTech Week 2023

24-28 Nisan tarihlerinde New York ABD’de gerçekleştirilecek olan etkinlik, FinTech girişimlerinin iş kurma ekosisteminde kapsamlı bir iş birliği oluşturabilmeleri için tasarlanmış. Etkinlik, farklı FinTech girişimlerini ve bu alandaki fikirleri öne çıkarmaya hazırlanıyor.

Empire FinTech Conference

26 Nisan’da New York, ABD’de yapılacak olan konferans,  keşfedilmemiş bir rotada büyüyerek astronomik rakamlara ulaşan FinTech sektöründe 2023 ve sonrasında yaşanabilecek gelişmelere ve sürdürülebilir büyümeye odaklanıyor.

Consensus by Coindesk

26-28 Nisan’da Austin, Teksas’ta gerçekleştirilecek olan Consensus; kripto para birimi, blockchain ve Web3 topluluğunun tüm taraflarını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Dünyanın, en büyük, en uzun soluklu ve en etkili toplantısı olma vizyonu taşıyan Consensus, kripto paranın en karmaşık sorunlarına çözüm bulmak için yatırımcı, geliştirici, kamu otoriteleri, markaları ve tüm ilgilileri aynı çatı altında buluşturuyor.

 

Banking and FinTech Innovation Roundtable

27 Nisan’da New York, ABD’de gerçekleştirilecek olan etkinlikte, dünyanın dört bir yanından gelen düşünce liderlerinin bir araya gelerek sektörün büyük sorunlarının iş birliğiyle üstesinden gelinmesi ve ileriye doğru bir rota çizilmesi hedefleniyor.

 

American Bankers Payments Forum

8-10 Mayıs’ta San Diego, ABD’de yapılacak olan forum; uzmanların ve liderlerin inovasyon, dijital dönüşüm, tüketici davranışının evrimi gibi konular çerçevesinde fikirlerini paylaştığı ve bağlantı kurduğu bir takvime sahip. Konferans; müşteri deneyimi, kartlar, BNPL, dolandırıcılık ve güvenlik, kripto para birimi ve ödül sisteminin geleceği gibi sektörün karşılaştığı en kritik konuları ele alarak tüm ödemeler ekosistemine hitap ediyor.

FTT Embedded Finance and Super-Apps

9 Mayıs’ta Londra, İngiltere’de gerçekleştirilecek olan etkinlik “Müşterilerinizle Size İhtiyaçları Olan Yerde ve Zamanda Buluşun” mottosu ile lanse ediliyor. Finansal ürünlerde kişiye özel kesintisiz erişim sunulmasının önemi, “gömülü finans”ın engelleri yıkarak finansal hizmetleri değiştirmesi gibi konular etkinliğin gündem başlıkları arasında yer alıyor.

FinTech World Forum 2023

9-10 Mayıs’ta Londra, İngiltere’de gerçekleştirilecek olan konferans, FinTech’lerin iş birliği ve ortaklığında küresel fırsatlar, InsurTech, finansman kredisi platformları, Web 3.0 dünyasında bireysel bankacılık, FinTech’ler nasıl büyük ölçekli hale getirilir… gibi sektörün önemli pek çok konusunu kapsıyor.

 

FinxTech Transactions by Bank Director

9-10 Mayıs’ta Tampa, ABD’de gerçekleştirilecek olan etkinlik boyunca, teknolojinin bankacılık üzerindeki etkileri, bankaların ve FinTech’lerin yeni iş ilişkilerinin, iş birliğinin ve stratejik yatırımların geliştirilmesi yoluyla nasıl gelişebileceği konuları ele alınacak.

 

Fintech Nexus USA

10-11 Mayıs’ta New York, ABD’de gerçekleştirilecek olan etkinlik, bankacılık, FinTech ve Web3’teki en önemli trendlere odaklanarak, aydınlatıcı oturumlarla hızla değişen dünyamızın fırsatlarını keşfetmeyi amaçlıyor.

 

US Fintech Symposium

16-18 Mayıs’ta Orlando, ABD’de gerçekleştirilecek olan sempozyum, en yeni FinTech trendlerini, stratejilerini ve en iyi uygulamalarını keşfetmek ve tartışmak üzere karar vericileri bir araya getiren yüz yüze yapılan bir FinTech konferansı olma özelliğini taşıyor.

 

14th Edition Of Middle East Banking Innovation Summit

17-18 Mayıs’da Dubai, BAE’de gerçekleştirilecek olan etkinlik; bankacılık, FinTech ağlarını keşfetmek ve yeni iş bağlantıları kurmaları için Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinden 400’den fazla üst düzey bankacıyı tek bir çatı altında bir araya getiriyor.

 

Finovative Spring

23-25 Mayıs’ta San Francisco, ABD’de “Hayatta Kalmak ve Gelişmek için Rekabet Avantajını Bul” mottosuyla dijital bir gelecek için katılımcılarını uzmanlarla buluşturmaya hazırlanıyor. Finovate, 10 yılı aşkın deneyimiyle işinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilmek için hızı ve yalınlığıyla zamanın verimli kullanılacağını da taahhüt ediyor.

 

Seamless Middle East

23-24 Mayıs’ta Dubai, BAE’de gerçekleştirilecek olan etkinliğin 23 yıllık bir geçmişi bulunuyor.  Ödemeler, FinTech, bankacılık, perakende, e-ticaret, dijital pazarlama, eve teslimat, kartlar ve kimlik endüstrilerindeki en parlak ve en yenilikçi beyinlerin buluşma noktası olan etkinlik “Dijital Ticaretin Geleceği” mottosuyla katılımcılarını bekliyor.

 

DIGIN by Digital Insurance

5-7 Haziran’da San Francisco, ABD’de gerçekleştirilecek olan konferans; müşteri deneyimi, sigorta teknolojisi ortaklıkları, rekabet baskıları, düzenleyici değişiklikler gibi konuları derinlemesine ele alıyor. Konferans, pazar payı kazanarak gelir kaynaklarınızı artırmak, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi rakiplerinizden farklılaştırmak için yeni stratejilerle, işletmenizin müşteri deneyimlerini iyileştirmesine, müşteri sadakatini artırmasına ve operasyonel verimliliğini artırmasına yardımcı olacak en yeni teknolojilere ve çözümlere odaklanıyor.

 

Money 20/20 Europe

6-8 Haziran tarihlerinde Amsterdam, Hollanda’da yapılacak olan etkinlik, Avrupa ve dışındaki para ekosisteminde hâlihazırda yaşanan zorlukları ele alıyor. Sıradaki yenilikleri birlikte şekillendirmek için paranın geleceğini tayin eden bilgi, araç, bağlantı ve erişim hizmetleriyle FinTech’in en cesur ve en parlak sesleriyle bağlantı kurmanıza olanak sağlıyor.

 

Invest Connect

12-13 Haziran New York, ABD’de gerçekleştirilecek olan etkinlik, “Geleceğe Hazır Firmalar için Teknoloji, Araçlar ve Taktikler” mottosuyla varlık yönetimi işletmelerindeki karar vericilerin yeni teknolojinin finansal danışman firmaların verimliliğini ve etkinliğini nasıl artırabileceğini; müşteri etkileşimlerini, yatırım stratejilerini ve diğer uygulamaları ve en nihayetinde müşteri ilişkileri yönetimini geliştirmek için teknolojiyi daha etkili kullanma yolları hakkında bilgilendiriyor.

 

Digital Banking by American Banker

12-14 Haziran tarihlerinde Boca Raton, ABD’de yapılacak olan konferansta; enflasyon, rekabet ve yasal düzenlemeler konularını öne çıkartarak, bankalardan, kredi birliklerinden, FinTech girişimlerinden, ticari işletmelerden ve düzenleyicilerden oluşan profesyonellerin katılımıyla yasal düzenlemeler, müşteri deneyimi, FinTech ortaklıkları, dijital işgücü gibi konular derinlemesine ele alınıyor.

 

Fintech+Insurtech Generations

14-15 Haziran’da Charlotte, ABD’de gerçekleşecek etkinlik, katılımcılara sektördeki doğru insanlarla tanışmayı, en iyilerden öğrenmeyi ve bunları eğlenerek yapmayı vadediyor. Sektörün en etkili ve yetenekli isimleriyle tanışarak, onlardan öğrenme fırsatı sunarken keyifli vakit geçirebileceğiniz, sanallıktan uzak, gerçek insani etkileşimler olmasını hedefliyor.

 

Fintech Week London

19-23 Ocak’da Londra, İngiltere’de gerçekleşecek olan konferans, FinTech endüstrisinin emekleme dönemini geride bırakarak, finans hizmetlerinde tam gelişmiş bir oyuncu olduğu bu dönemde, FinTech hakkındaki görüşleri ve sektörün evrimini keşfederek, bundan sonra yapılabilecekleri araştırıyor.

 

Africa Saccos Week

27-29 Haziran Kampala, Uganda’da yapılacak olan etkinlik, Afrika’daki tasarruf ve Kredi Kooperatiflerinin gelişimine adanmış yıllık bir konferans. Africa Saccos Week, Afrika’daki en büyük kooperatiflerin yüz yüze katılımıyla Tasarruf ve Kredi Kooperatifleri teknolojilerindeki yenilikleri öğrenmeyi hedefliyor.

 

Vencent Fintech Summit

14-15 Ağustos, Little Rock, ABD’de gerçekleştirilecek olan zirvede yer alan girişimcilik merkezi dünyanın dört bir yanından banka endüstrisi liderlerini, yenilikçileri ve influencerları iki gün boyunca bir araya getirerek, canlı demoları izleme ve ağ oluşturma olanağı sunmaya hazırlanıyor.  Zirvede, değişen teknolojilerle birlikte dönüşen bankacılık, inovasyon stratejileri ve bu alandaki en iyi uygulamalar da yer alacak.

 

Fintech Devcon

23-25 Ağustos’ta Teksas, ABD’de gerçekleştirilecek olan konferans, “FinTech Geleceğinin Bir Parçası Olun” mottosuyla FinTech kurucu ve geliştiricileri için bilginin kilidini açmak ve önümüzdeki on yılda oluşacak finansal yeniliği ortaya çıkarmak için tasarlanan tek konferans olarak gösteriliyor. Etkinlikte satış sahaları gibi bilgiler yerine, bugünün FinTech geliştiricileri için uygulamalı araçlar, endüstri sırları ve en iyi uygulamalar hakkında paylaşımlar yapılıyor.

 

DeFi Retreat

İlk ayağı 23-24 Şubat’ta Lisbon, Portekiz’de gerçekleşecek olan Defi Retreat Europe, Avrupa’daki DeFi liderleri ve profesyonelleri için yıllık açılış toplantısına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Finans ve teknoloji alanındaki yöneticileri, yatırımcıları, düzenleyicileri, girişimcileri ve profesyonelleri bir araya getirecek olan etkinliğin ikinci ayağı ise 29-30 Ağustos tarihlerinde ABD’de gerçekleşecek.

 

Finovate Fall

11-13 Eylül tarihlerinde New York, ABD’de yapılacak olan etkinlikte teknoloji finansla buluşuyor. Dünyanın finans merkezi New York’ta, 10 yıldan beri yapılagelen etkinlikte 60’tan fazla yenilikçi demo, 100’den fazla uzman konuşmacı ve 2000’den fazla etkili katılımcı ile bağlantı ve iş fikrine ulaşmak mümkün.

 

Lend360

2-4 Ekim’de Atlanta, ABD’de gerçekleştirilecek olan konferans, FinTech endüstrisi trendlerini, bireysel ve KOBİ kredi kuruluşları hizmet ortaklarını, yatırımcıları ve bankaları etkileyen yeni teknolojileri araştıran çevrimiçi kredi temsilcileri için yıllık olarak yapılıyor.

 

RegTech Summit London

5 Ekim’de Londra, İngiltere’de 7.si yapılacak olan zirve RegTech ekosistemini bir araya getirerek Avrupa sermaye piyasalarında, finans endüstrisindeki yeniliği teşvik etmek, maliyetleri düşürmek ve düzenleyici değişiklikleri desteklemek için teknolojiden nasıl yararlanılabileceğine odaklanacak.

 

Money 20/20 USA

22-25 Ekim tarihlerinde Las Vegas, ABD’de gerçekleştirilecek, küresel para ekosisteminin dünyanın en büyük ve en etkili toplantısı olarak adlandırılabilecek olan etkinlik, inovasyon, stratejiler ve iş ilişkilerini güçlendirecek derin analizler, ilham verici konuşmacılar, iş açısından kritik bilgiler ve yeni bağlantılar sunarak; bankalar, ödemeler, teknoloji, girişimler, perakende, FinTech, politika gibi konularda para dünyasında sektör oyuncularını neler beklediğine dair bir vizyon sunuyor.

 

Financial Innovation Forum

25-26 Ekim’de Londra, İngiltere’de 2.si gerçekleştirilecek olan konferans, “Müşteri Odaklı İnovasyon’da Yeni Bir Dönem” mottosuyla teknoloji, dijital gelişmeler ve yenilikçi çözümlerin kullanımındaki en son gelişmeler, trendler, en iyi uygulamalar, düzenleyiciler ve regülasyonları değerlendirmek için toplanıyor.

 

InsurTech Connect Vegas 2023

31 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Las Vegas, ABD’de gerçekleştirilecek olan dünyanın en büyük sigorta teknolojisi etkinliğinde, verimliliği artıran, maliyetleri düşüren ve sonuç olarak sigorta sektörü müşterilerinin hayatlarını zenginleştiren yeni inovasyonlar hakkında bilgi paylaşımları yapılıyor.

 

FinTech Talents Festival

13-14 Kasım, Londra, İngiltere’de yapılacak olan festival, İngiltere’nin en büyük ve en etkili festivali olma özelliği taşıyor. “Dijital hızda finansal hizmetler” mottosuyla vizyoner fikirlerin, pratik yeniliklerin ve geniş bir finansal hizmet yelpazesinden endüstri sorunlarını çözmeyi hedefliyor.

 

Fima Europe

28-29 Kasım’da Londra, İngiltere’de gerçekleşecek olan konferansta yatırım bankalarının ve varlık yöneticilerinin, kaliteli veriler ve iç görüler sayesinde işlerin daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir şekilde akmasını sağlayan Veri Analitiği ve Bilim, Yapay Zekâ, Makine Öğrenimi ve Bulut Alanındaki Yeniliklerden nasıl yararlanılacağı ele alınıyor.

 

FinTech Connect

6-7 Aralık’ta Londra, İngiltere’de yapılacak olan Avrupa’nın en yenilikçi FinTech olma iddiasındaki etkinlik, küresel finansal teknoloji endüstrisini tek bir çatı altında birleştiren dijital dönüşüm, ödemeler, blockchain ve RegTech alanındaki küresel liderler ile tanışma fırsatı sunuyor.

 

FTT Embedded Finance North America

7 Aralık San Francisco, ABD’de gerçekleşecek ve “Artık hepimiz FinTech miyiz? Finansal hizmetlerin geleneksel finansal kurumlar dışında sağlanması ne anlama gelir? Bu ürün ve hizmetleri yeni kanallara konumlandırmaktan kim yararlanır?” gibi sorulara yanıt arayan konferans, gömülü finans stratejileri geliştirmeyi ön saflarda yer alan kurumlardan öğrenme olanağı sağlıyor.