Yerli reklam teknolojileri girişimi olan GoWit, yenilikçi teknoloji scale-up’ların Birleşik Krallık’ta büyümelerini destekleyen Global Girişimcilik Programı’na seçildi.

Programın uluslararası ölçekte büyümeyi hedefleyen teknoloji işletmelerine benzersiz bir imkan sağladığına vurgu yapan GoWit Kurucu Ortağı ve CEO’su Emrah Adsan, GoWit’in, bu programa kabul edilmesinin Avrupa pazarında büyüme hedefleri için kritik bir adım olduğunu söyledi.

 

Kişisel reklamlar ve çok kanallı müşteri erişimi üzerine geliştirdiği çözümlerle, reklamverenlere kapsamlı bir reklam platformu sağlayan GoWit, Birleşik Krallık İş ve Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan, yenilikçi teknoloji scale-up’ların Birleşik Krallık’a taşınmalarını ve büyümelerini destekleyen Global Girişimcilik Programı’na (GEP) seçildi.

Ücretsiz olarak sunulan GEP programı, Birleşik Krallık merkezli olmayan girişimcilere 10 yılı aşkın bir süredir mentorluk ve iş desteği sağlıyor. Bugüne kadar seçim koşullarını tamamen yerine getirebilen sayılı teknoloji kurucusuna Birleşik Krallık’a taşınma ve işlerini büyütme konusunda destek veren program, her girişime özel büyüme stratejisi sunuyor.

Girişimcilik Programı kapsamında GoWit, öncelikle iş planını geliştirme desteği ile Birleşik Krallık’a taşınma konusunda mentorluk alacak. Uluslararası büyüme rehberliği ve vize desteği gibi önemli hizmetler de alarak program sürecine devam edecek. GoWit, Birleşik Krallık’a taşındıktan sonra ise GEP Mezunlar Akademisi Programı aracılığıyla destek almayı sürdürecek.

 

“Avrupa’da GoWit’in tanınırlığını artıracağız”

GEP programından yararlanarak Avrupa pazarında büyüme hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçladıklarını söyleyen GoWit Kurucu Ortağı ve CEO’su Emrah Adsan, Birleşik Krallık’taki teknoloji ekosisteminden faydalanarak, Londra’da açacakları ofisi desteklemek istediklerini kaydetti. GEP programı sayesinde, yeni yatırımcılarla da tanışarak, uluslararası ağlarını genişletmeyi ve güçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Adsan, sözlerine şöyle devam etti: “Yurtdışı pazarında büyüme stratejilerine yönelik rehberlik alarak, İş ve Ticaret Bakanlığı’ndan kapsamlı bir ölçeklendirme desteği elde etmeyi amaçlıyoruz. Birleşik Krallık geçtiğimiz yıl 123’ün üzerinde unicorn şirkete ev sahipliği yaptı ve inanılmaz bir mali sermaye potansiyeline sahip olma özelliğini koruyor. Özellikle Birleşik Krallık pazarında stratejik hedeflerimizi desteklemeye odaklanarak ve danışmanlardan mentorluk alarak yeni iş birlikleri kuracağız. Bu danışmanlarla finansman stratejileri ve iş ortaklıkları üzerinde çalışma fırsatı bulacağız. Avrupa pazarında GoWit’in tanınırlığını büyük ölçüde artıracağız. İngiltere’nin vergi sistemi ve hükümet politikaları hakkında güncel bilgilere de sahip olarak, şirketimizi profesyonel bir şekilde daha ileriye taşıma stratejilerini geliştireceğiz. Titizlikle yürütülen seçim sürecini başarıyla tamamlayarak programa katılmaya hak kazanan sayılı şirketlerden biri olduğumuz için gururluyuz. Deneyimli danışmanlardan alacağımız destek ve geniş iş ağı olanağı için sabırsızlanıyoruz. Bu imkanları ilk elden deneyimleme fırsatına sahip olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”