Kuveyt Türk, bankacılık sektöründe bir ilke imza atarak Anonim ve Limited şirketlere yönelik evrak, kaşe ve imzaya gerek olmaksızın mobil şube üzerinden firma hesabı açma hizmeti başlattı.

Firmalar, Kuveyt Türk Mobil üzerinden dakikalar içerisinde firma hesabı açarak POS, Sağlam Business Finansman Kart ile birikimlerini değerlendirebilecekleri yatırım fonları dahil birçok ürün ve hizmeti anında kullanmaya başlayabiliyor.   

Kuveyt Türk, bankacılık sektöründe bir ilke imza atarak Anonim ve Limited şirketlere evrak, kaşe ve imzaya gerek olmaksızın mobil şube üzerinden hesap açılışı hizmeti sunuyor. Uzaktan hesap açılışı yapan firma yetkilileri, dakikalar içinde şirket hesabını açarak Kuveyt Türk Mobil’den sunulan POS, Sağlam Business Finansman Kart ile birikimlerini değerlendirebilecekleri yatırım fonları dahil birçok ürün ve hizmeti anında kullanmaya başlayabiliyor.

 

“Tüzel müşterilerimiz dakikalar içerisinde hesap açılışı yapabiliyor”

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Sürdürülebilir finans anlayışımız doğrultusunda 2026 yılına kadar çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında önemli inisiyatifler almayı planlıyoruz. Dijital bankacılık atılımlarımız, kâğıtsız bankacılık yaklaşımımız ve bu alandaki uygulamalarımız kâğıt tüketimini azaltırken müşterilerimizin fiziki şubelere gelme ihtiyaçlarını büyük ölçüde azaltarak karbon ayak izini düşürüyor. Sektörde bir ilke imza atarak tüzel müşterilerin de uzaktan hesap açabilmesine yönelik hizmetimizi başlattık. Firmaların yalnızca vergi kimlik numarasını ilettiği evraksız, kaşe-imzasız tamamen entegre bir süreç oluşturduk. Böylece tüzel müşterilerimiz hem uçtan uca bir dijital deneyim yaşamakta hem de çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunmaktadır. Yeni hizmetimizle, firmaların ortak sayısı fark etmeksizin kimlik doğrulamayı tamamlayarak hesap açılışını kısa sürede gerçekleştirebiliyoruz. Tüzel müşterilerimiz, hesap açılışı yapıldığı andan itibaren Kuveyt Türk Mobil’den sunduğumuz tüm hizmetlerden anında faydalanabiliyor. Değişen müşteri ihtiyaçları ve beklentilerini odağımıza alarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kuveyt Türk Mobil’den şirket hesabı nasıl açılıyor?

  1. Firma vergi kimlik no ve yetkili kimlik bilgilerinin alındığı başvuru formu doldurulur.
  2. Kimlik kartı NFC ile okutulup ön kameradan yüz tanımayla kimlik doğrulaması yapılır.
  3. Dijital kanallara yönelik kullanıcı bilgileri ile en yakın şube ve tercih edilen ürünler seçilerek bilgiler ekrana girilir.
  4. Sözleşmelerin onayının ardından görüntülü görüşmeye bağlanılır ve hesap açılış işlemi tamamlanır. Müşteriye dijital kanallar şifresi gönderilir ve Kuveyt Türk Mobil kullanılmaya başlanır.