Multinet Up şirketinde Demirhan Şener, CEO görevine atandı.

2012 yılından bu yana şirketin CEO’luk görevini yürüten Yusuf Ziya Gündüz ise, Up Group Yunanistan operasyonunun Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Kurumsal şirketlerin ve kamu kuruluşlarının çalışanlarına sağladığı faydaların çevrimiçi ve fiziksel ortamda ödeme sistemleri altyapısı ve yönetimi; akıllı şehir çözümleri; bireyler ve işletmeler için ön ödemeli hesap yönetimi, cüzdan ve kart hizmetleri, para transferi ve fatura ödeme gibi hizmetlerden oluşan geniş çözüm ve hizmet sunan Multinet Up’ta bayrak devri.

5 yıldır Multinet Up’ta çeşitli kademelerde görev yapan ve Multinet Up iştiraklerinde Yönetim Kurulu üyesi olan Demirhan Şener, son dönemde Multinet Up’ta Operasyon ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı görevine ek olarak Satış ve Pazarlama fonksiyonlarının orkestrasyonu ve Multinet inventiv’in Genel Müdürlüğü görevlerinden sorumluydu. Şener, Multinet Up’ı ve sektörü iyi tanıyan, şirketin başarısında çok önemli pay sahibi bir yönetici olarak değerlendiriliyor.

Şirketin hızlı büyümesinde ve sektör liderliği konumuna yükselmesinde büyük katkıları olan Yusuf Ziya Gündüz ise Multinet Up’ın bağlı olduğu Fransız kökenli uluslararası Up Group’un global akaryakıt çözümünün liderliğini üstlenerek aynı zamanda Up Group Yunanistan’ın Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Gündüz’ün Up Group içinde uluslararası üst düzey göreve getirilmesi de bu başarının global yönetim tarafından takdir edildiğini ortaya koydu.

 

 

Demirhan Şener Kimdir?

Lisans eğitimini 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini 2000 yılında Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1995 yılında Arçelik Bilgi Sistemleri bünyesinde başlayarak 2003 yılına kadar çeşitli yöneticilik pozisyonlarda görev almıştır.

2003 yılında Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.’ye Sistem Geliştirme Müdürü olarak katılmıştır. 2005-2012 yılları arasında Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak sürdürdüğü görevinde, şirketin dijital dönüşümünü yürütmüştür.
2012 Aralık ayında Multinet Up ailesine Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak katılan Şener, 2014 başından itibaren Operasyon ve Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı (COO) görevine getirilmiştir. Demirhan Şener Multinet Up’ın hem 4 kıtada 17 ülkede faaliyet gösteren Up Group’a, hem de Grup dışındaki şirketlere yazılım hizmeti sunan teknoloji şirketi Multinet inventiv’in kuruluş çalışmalarını başarıyla yönetmiştir. Multinet Up’ın iştiraklerinde Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

 

Yusuf Ziya Gündüz Kimdir?

1954 İstanbul doğumludur. TED Ankara Kolej’ini ve İktisadi Ticari İlimler Akademisini bitirdikten sonra Londra’da sertifika programını bitirmiştir. Askerliğini tamamladıktan sonra Shell’de iş hayatına başlamıştır. 20 yıl Shell’in değişik kademelerinde yurt içi ve yurt dışı çalıştıktan sonra Petrol Ofisi özelleştirmesini yapan takımda yer almıştır. Sonrasında kariyeri lojistikte devam etmiştir. Sırasıyla Yurtiçi Kargo ve Aras Holding’de görev yaparak Temmuz 2012’den bu yana Multinet CEO’luğunu üstlenmiştir. Shell’deki kazanımları ve uygulamaları ile değişim lideri olmuştur. Lojistik sektörünün en zor dallarından biri olan kargo işinde ise büyük kadroları ve kompleks operasyonel matriksleri yönetmiştir. 2012 yılından bu yana sürdürdüğü Multinet’in CEO’luk görevi sırasında şirketin yeni iş alanlarına girmesine, tek şirketten 7 şirketlik bir gruba dönüşmesine, büyümesini her yıl sektör ortalamalarının üzerinde gerçekleştirmesine liderlik etmiştir.

 

Multinet Up, Mart ayında bulut tabanlı insan kaynakları (İK) ve personel yönetim sistemi Kolay İK ile güç birliği yapmıştı.

Güçlerini Birleştiren Kolay İK ve Multinet Up Şirketlerin İşlerini Kolaylaştıracak