Mastercard, Kurban Bayramı yaklaşırken tatilin keyfini doyasıya çıkarmak isteyenler için yolculuklarını güvenli kılacak ipuçlarını paylaştı.

Nakitsiz bir toplum yaratmayı hedefleyen Mastercard’ın güvenli bir tatil için ilk önerisi mümkünse üzerinizde nakit taşımamanız. Kredi kartı kullanmayı tercih etmeyenlerdenseniz, Mastercard Ön Ödemeli kartı ile ödemelerinizi kartınıza yüklediğiniz para ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, kartınız kaybolursa iptal ettirerek içinde kalan bakiyeyi koruma altına almış olursunuz. Kartınıza yolculuk öncesi yüklediğiniz miktar yeterli gelmezse ön ödemeli kartınıza her zaman yeniden yükleme yapabilirsiniz.

Kredi kartı kullanıyorsanız, kaybolma veya çalınma riskine karşı kredi kartınızı veren bankanın iletişim numarasını cep telefonunuza kayıt edebilirsiniz. Olası bir kayıp veya çalıntı durumunda kartınızı bilginiz dışındaki kullanımlara karşı kolayca bloke edebilir, güvenliğinizi sürdürebilirsiniz. Yolculuk sırasında ihtiyacınız olmayacak ve kişisel bilgilerinizi içeren hiçbir evrakı yanınıza almayın. Hem çantanızdaki kalabalıktan kurtulmuş olursunuz hem de bu önemli belgelerin kaybolma riskini ortadan kaldırırsınız.

Seyahatiniz boyunca yaptığınız alışverişlerin fişlerini saklamanız da alabileceğiniz güvenlik tedbirleri arasında. Böylece hesap ekstrenizi, bu fişlerle karşılaştırabilir, sizin yapmadığınız bir harcama varsa bunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

 

 

Mastercard, geçtiğimiz günlerde müşteri deneyimini artırmak ve PayPal’ın öncelikli ödeme sistemi haline gelmek adına ünlü ödeme sistemleri sağlayıcısı ile olan ortaklığının kapsamını genişlettiğini açıklamıştı.

 

Mastercard ve PayPal Ortaklıklarının Kapsamını Genişletiyor