Teknolojiye önem veren ve müşteri odaklı iş anlayışıyla öne çıkan Burgan Bank, mobil bankacılık uygulamasını hizmete sundu.

Burgan Bank müşterileri, mobil uygulama sayesinde 7 gün 24 saat şubeye gitmeden internet üzerinden temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Yıl boyunca başarılı finansal sonuçlar elde eden ve odaklı bankacılık anlayışıyla büyüme kaydeden Burgan Bank, önemli bir adım daha atarak mobil bankacılık uygulamasını hayata geçirdi. Burgan Bank’ın yeni uygulamasını iOS cihazlarda AppStore, android cihazlarda Google Play üzerinden cep telefonu veya tabletlerine indiren müşteriler, şubeye gitmeden, 7 gün 24 saat, dilediği yerde ve saatte mobil bankacılık uygulamasından, Burgan Bank’ın internet bankacılığı üzerinden verdiği; pek çok hizmetten yararlanabilecekler.

Dijital Bankacılık Grup Başkanı Ufuk Dinç, konuya ilişkin şunları söyledi: “Dijital bankacılığın geleceğe yatırım olduğu inancıyla Burgan Bank olarak, yılın başından itibaren bu alanda önemli adımlar atmaya başladık. Dijital dönüşümü stratejimizin bir parçası haline getirdik ve Dijital Bankacılık Ekibimiz’i oluşturduk. Odaklı pazarlama, ürün geliştirme, yazılım, veri analitik modelleme ve dijital satış kanallarının bir araya gelmesi ile oluşturulan bu yapı ile Dijital Bankacılık alanında faaliyet göstermeye başladık. Bu aşamada önceliğimiz, hem mevcut hem de potansiyel müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak uygulamaları Bankamızın sistemi ile bütünleştirerek lanse etmek. Mobil Bankacılık uygulamamızı cep telefonu veya tabletlerine indiren müşterilerimiz, internet bankacılığı işlemlerimizden para transferleri, döviz alış ve satış gibi temel hizmetlere her an her yerden ulaşabilecekler. Bunun yanı sıra, kolayca kredi başvurusunda bulunup onaylanması halinde şubeye gitmeden kredilerini kullanabilecekler. Bu uygulamanın dijital bankacılık açısından Burgan Bank’ın rekabet gücünü artıracağına inanıyorum.”

 

Burgan Bank’ın özkaynakları, 30 Eylül 2017 itibariyle  1,1 milyar TL’ye, katkı sermaye dâhil özkaynakları ise 2,2 milyar TL’ye ulaşmıştı.

Sağlam mali yapısı ve güçlü sermayedarının desteği ile Türkiye ekonomisine katkısını artırmak için hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Burgan Bank, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde vergi öncesi kârını 86 milyon TL, net kârını ise önceki senenin aynı dönemine göre %62 artışla 66 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank geçen yıla göre konsolide mali tablolarında aktif büyüklüğünü %36 artışla 17 milyar TL’ye, nakdî kredilerini %38 artışla 14 milyar TL’ye, müşteri mevduatını %33 artışla 9 milyar TL’ye yükselterek 2017 yılının üçüncü çeyreğini de başarıyla tamamladı.

 

Burgan Bank 2017 Yılı Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı